Turniej w Ilsenburgu: Porażka Nafciarzy, Wisła zagra o 3. miejsce

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock przegrali z Saint Raphael Var HB 23:26 (9:12) w drugim grupowym meczu podczas turnieju w Ilsenburgu. Nafciarze zagrają w niedzielę o 3. miejsce w zmaganiach.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Wieczorne spotkanie między płockim klubem a trzecią drużyną minionego sezonu francuskiej LNH decydowało o 1. miejscu w grupie A. Zwycięzca starcia miał otrzymać możliwość gry o triumf w całym turnieju, na przegranego czekała z kolei walka o najniższy stopień podium. Nafciarze świetnie rozpoczęli sobotnie zawody, lecz to ich rywale w drugiej połowie kontrolowali wydarzenia na parkiecie.
Pierwsze minuty spotkania należały jednak do Orlen Wisły, która po siedmiu minutach gry wygrywała już 5:2. Trener Manolo Cadenas nie mógł wówczas przypuszczać, że jego drużyna w ciągu kolejnych niespełna piętnastu minut nie wpisze się na listę strzelców ani raz, oddając w tym czasie prowadzenie i inicjatywę rywalom.

Nafciarze począwszy od 10. minuty gry mieli poważne problemy ze znalezieniem sposobu na defensywę rywali i wypracowaniem sobie dogodnych pozycji do rzutu. Saint Raphael szybko odrobiło straty, a już w 19. minucie po bramce Alexandru Simicu prowadziło 8:6, by w końcówce pierwszej połowy odskoczyć na dystans trzech goli.

Trzybramkową przewagę francuski zespół utrzymał do przerwy, a tuż po wznowieniu gry zaczął powiększać prowadzenie. Dobre zawody rozgrywał wspomniany Simicu, Wisła natomiast długo nie była w stanie złapać odpowiedniego rytmu gry. W efekcie rywale w 40. minucie wygrywali już 16:11, pięć minut później prowadząc 21:14.

Turniej w Ilsenburgu: Nafciarze z St. Raphael o wygraną w grupie, sześć bramek Polaków dla Magdeburga Na kwadrans przed końcem spotkania Nafciarze rozpoczęli jednak pogoń. Kilka interwencji w bramce zanotował Rodrigo Corrales, w ofensywie natomiast błysnął duet Dmitrij Żytnikow - Miljan Pusica. To właśnie ich trafienia zmniejszyły w 52. minucie przewagę rywali do stanu 20:22 i pozwoliły Wiśle "wrócić" do gry.

Saint Raphael mimo chwilowego przestoju nie dało sobie wydrzeć wygranej z rąk, a bramka Arnora Atlasona na 26:22 przypieczętowała triumf francuskiej ekipy w 56. minucie. Nafciarze przegrali ostatecznie 23:26 i w niedzielę zagrają o godz. 13:00 o 3. miejsce w turnieju. Ich rywalem będzie przegrany z rywalizacji SC Magdeburga z VfL Gummersbach.

Saint Raphael Var HB - Orlen Wisła Płock 26:23 (12:9)

Orlen Wisła: Corrales, Morawski - Konitz, Daszek 5, Wiśniewski 1, Pusica 2, Ghionea 5, Rocha 2, Oneto, Zelenović, Montoro 2, Nikcević 2, Żytnikow 4.