Turniej w Gdańsku: Pierwsze zwycięstwo UKS-u PCM Kościerzyna

W meczu o 7. miejsce turnieju w Gdańsku, UKS PCM Kościerzyna pokonał Egle Wilno 36:18. Beniaminek PGNiG Superligi już w pierwszej połowie potrafił zaznaczyć swoją przewagę.

Michał Gałęzewski
Drużyny z Kościerzyny i z Wilna przegrały wszystkie dotychczasowe spotkania. Z lepszej strony pokazywały się jednak szczypiornistki z zespołu beniaminka PGNiG Superligi i to one były faworytkami pierwszego niedzielnego meczu w Gdańsku. Początek tego starcia był jednak wyrównany.
W ósmej minucie, gdy bramkę rzuciła Wiktorija Nadzeikaite, Litwinki prowadziły 5:4. Od tego czasu jednak na boisku istniał tylko zespół z Kościerzyny. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego rzucały bramki seriami i powiększały swoją przewagę. Ostatecznie po bramce Magdaleny Ziółkowskiej, UKS PCM wygrał pierwszą połowę 18:10.

Po zmianie stron beniaminek PGNiG Superligi jeszcze bardziej zaznaczył swoją przewagę. Litwinki były bez szans wobec skutecznej gry zespołu z Kościerzyny, w którym dobrą skuteczność pokazały Weronika Sus i Justyna Belter. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezulatem 36:18.

UKS PCM Kościerzyna - Egle Wilno 36:18 (18:10)

UKS PCM: Brzezińska, Kordunowska-Lupa, Liskowska - Sus 8, Belter 7, Wasak 5, Białek 3, Wójcik 3, Ziółkowska 3, Mokrzka 3, Maszota 2, Górna 1, Dzienisz 1 oraz Borysławska, Żukowska, Jakubowska.
Kary: 2 min. (Białek 2 min.).
Karne: 1/3.

Egle: Kosiakaite, Stukaite - Repeckaite 6, Nadzeikaite 5, Spone 2, Norvilyte 2, Cizaite 2, Jonaityte 1 oraz Pereckyte, Sadauskaite, Maviokskyte, Zenkovaite, Bareikyte.
Kary: 10 min. (Spone 4 min., Norvilyte 2 min., Jonaityte 2 min., Zenkovaite 2 min.).