XXI Memoriał im. Ryszarda Matuszaka: Ronal jedynie tłem dla Zagłębia

Zagłębie Lubin wygrało ostatnie spotkanie grupowe pierwszego dnia zmagań podczas XXI Memoriału im. Ryszarda Matuszaka. Miedziowi bez większych problemów ograli HBC Ronal Jicin 33:26 (17:10).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Drużyna trenera Pawła Nocha losy spotkania rozstrzygnęła już w pierwszym kwadransie, w trakcie którego całkowicie zdominowała rywali. Co prawda jeszcze w 6. minucie czeska drużyna wygrywała 3:2 po bramce Tomasa Kolca, lecz w ciągu kolejnych ośmiu minut Zagłębie zdobyło sześć goli pod rząd i zasłużenie prowadziło 8:3.
Od tego momentu Miedziowi skupili się w głównej mierze na utrzymaniu wysokiej przewagi. Lubińska drużyna spokojnie kontrolowała wydarzenia na parkiecie, w pewnym momencie odskakując swym przeciwnikom nawet na dystans ośmiu goli. Przed przerwą HBC Ronal odrobił jednak jedną bramkę straty i Zagłębie prowadziło "tylko" 17:10.

W drugiej części gry Miedziowi spokojnie dyktowali tempo zawodów. Wyróżniającą się postacią w szeregach polskiej drużyny był Oleg Macharaszwili, w kontratakach brylował też Wojciech Gumiński. Czesi niespodziewanie jednak z czasem zaczęli dochodzić do głosu, a w ostatnim kwadransie rzucili się w pogoń za rywalami.

Jeszcze w 47. minucie Zagłębie wygrywało 25:20, lecz w ciągu kolejnych czterech minut jego przewaga stopniała do jednego trafienia (26:25). Wówczas jednak na serię bramek rywali odpowiedzieli Adam Marciniak i Macharszwili, a wkrótce Wojciech Gumiński dobił HBC Ronal i zapewnił Miedziowymi drugie miejsce w grupie.

Lubinianie zagrają w piątek z MMTS-em Kwidzyn o 3. lokatę w XXI Memoriale im. Ryszarda Matuszaka. Czeska drużyna zmierzy się z kolei z Chrobrym Głogów.

XXI Memoriał im. Ryszarda Matuszaka, grupa B:

Zagłębie Lubin - HBC Ronal Jicin 33:26 (17:10)

Zagłębie: Szamryło, Małecki - Stankiewicz 4, Gumiński 8, Kużdeba, Marciniak 3, Macharaszwili 8, Szymyślik 2, Wolski 4, Czuwara 1, Pietruszko 1, Krieger 1, Gudz.
Karne: 3/3.
Kary: 8 min.

Ronal: Machalicky, Kurial - Skopal 2, Rychna 2, Krahulec 4, Bares 1, Hlava, Loskot 3, Milko, Sulc 6, Zeman 2, Groh, Kolc 1, Curda 2, Kubik 4.
Karne: 3/3.
Kary: 4 min.

Kary: Zagłębie - 8 min. (Krieger - 4 min., Kużdeba, Marciniak - po 2 min.); Ronal - 4 min. (Groh, Machalicky - po 2 min.). Sędziowali: K. Habierski oraz G. Skrobak (Głogów).