Turniej w Elblągu: Energa AZS uratowała remis z Chinkami

W kolejnym meczu elbląskiego turnieju, Energa AZS Koszalin, która przegrywała już różnicą ośmiu trafień, po znakomitej końcówce spotkania zremisowała z reprezentacją Chin 25:25.

Michał Gałęzewski
W pierwszych spotkaniach obu drużyn reprezentacja Chin minimalnie przegrała ze Startem Elbląg, natomiast Energa AZS Koszalin została rozgromiona przez MKS Selgros Lublin. Faworytkami były Azjatki, które dodatkowo 14 sierpnia wygrały w Koszalinie z Energą AZS-em 35:29.
Od początku spotkania zawodniczki z najludniejszego kraju świata narzuciły swój styl gry. W 11. minucie po trafieniu Yan Meizhu prowadziły już 9:1! Wydawało się, że Chinkom nie może się stać już nic złego, jednak ambitne podopieczne Edwarda Jankowskiego zaczęły odrabiać straty.

W ciągu pięciu minut zawodniczki z PGNiG Superligi zaliczyły serię 5:1 i po rzucie Walentyny Niesciaruk przegrywały już tylko 6:10. Do końca pierwszej połowy utrzymywała się bezpieczna przewaga Chinek, które ostatecznie na przerwę schodziły przy wyniku 16:11.

Druga połowa, to szaleńcze odrabianie strat przez koszalinianki. Po trafieniu Romany Roszak, na kwadrans przed końcem przegrywały one już tylko 19:21, by stracić kolejne trzy bramki z rzędu. W samej końcówce Energa AZS "przycisnęła", odrabiając cała stratę. Bramkę na wagę remisu rzuciła Niesciaruk.

Energa AZS Koszalin - Reprezentacja Chin 25:25 (11:16)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch Niesciaruk 9, Kołodziejska 4, Nowicka 3, Trawczyńska 3, Stasiak 2, Roszak 2, Sądej 2 oraz Błaszczyk, Kaczanowska, Domaros, Budnicka, Michałów.
Kary: 8 min. (Kaczanowska 2 min., Domaros 2 min., Trawczyńska 2 min., Budnicka 2 min.).
Karne: 3/4.

Chiny: Xu Mo, Wang Haite, Li Juan - Zhao Jiaqin 6, Yu Yuanyuan 4, Qiao Ru 4, Yang Jiao 3, Yan Meizhu 2, Zhang Haixia 2, Sun Mengying 2, Li Xiaoqing 2 oraz Wang Shuhui, Tian Xiuxiu, Wu Yin, Sha Zhengwen, Li Yao, Wu Nana, Wang Bin.
Kary: 8 min. (Wang Shuhui 2 min., Sun Mengying 2 min., Zhang Haixia 2 min., Qiao Ru 2 min.).