Real Astromal Leszno dał pokaz piłki ręcznej w Grudziądzu

Mueller MKS rozegrał w sobotę pierwszy mecz w Grudziądzu po awansie do I ligi. Już w pierwszej połowie spotkanie zdominowali zawodnicy Realu Astromal, którzy ostatecznie wygrali różnicą siedmiu bramek.

W pierwszym meczu po awansie do I ligi, Mueller MKS Grudziądz po walce przegrał z Sokołem Browar Kościerzyna, który w sobotę okazał się lepszy od Wybrzeża Gdańsk. Real Astromal przegrał natomiast w Elblągu po walce z faworyzowanymi Meblami Wójcik.

Już w pierwszej połowie zawodnicy z Leszna pokazali, że w tym sezonie trzeba będzie się z nimi liczyć. Po zdobyciu ośmiu bramek z rzędu, w 24. minucie spotkania Real Astromal prowadził już 13:4, a skuteczni byli Krzysztof Misiaczyk i Dawid Wesołek.

Tuż przed przerwą gospodarze zaczęli przeciwstawiać się bardziej ogranym w I lidze rywalom. Ostatecznie pierwsza połowa spotkania w Grudziądzu zakończyła się rezultatem 7:17. Od początku drugiej połowy podopieczni Ryszarda Kmiecika kontrolowali wynik meczu i w 42. minucie po rzucie Marcina Tórza, prowadzili 24:13.

Grudziądzanie, którzy byli oklaskiwani przez 400-osobową grupę kibiców w końcu zaczęli zmniejszać straty. W 48. minucie po rzucie Jarosława Knopika było już 19:25. Leszczynianie nie pozwolili jednak beniaminkowi na więcej i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 23:30.

Mueller MKS Grudziądz - Real Astromal Leszno 23:30 (7:17) Mueller MKS: Chmurski, Gryszan - Kostrzewa 6, Knopik 4, Pożoga 3, Wiśniewski 3, Bartecki 2, Mrozowicz 2, Kozłowski 1, Orłowski 1, Ossowski 1 oraz Nalaskowski, Kruszewski, Prietz, Babicki. Karne: 1/2. Kary: 2 min.

Real Astromal: Musiał, Kruk, Skorupiński - Wesołek 8, Tórz 7, Wierucki 6, Misiaczyk 4, Łuczak 2, Przekwas 2, Nowak 1 oraz Wąsiewicz, Krystkowiak, Giernas, Jasiczek, Meissner. Karne: 2/3. Kary: 10 min.

Kary: Mueller MKS - 2 min. (Ossowski 2 min.), Real Astromal - 10 min. (Krystkowiak 2 min., Nowak 2 min., Giernas 2 min., Jasiczek 2 min., Meissner 2 min.). Sędziowie: Chmielecki, Sulej (Kwidzyn). Widzów: 400.