LM: Oto bohaterowie weekendu! Zobacz, na kogo postawili eksperci EHF

Piłkarze ręczni ze Wschodu byli bohaterami trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Najwięcej bramek - czternaście - zdobył jednak Hiszpan, Angel Fernandez Perez.

Bramkarz: Kevin Moller (SG Flensburg-Handewitt)

Niemiecki klasyk był popisem bramkarzy. Kevin Moller oraz Nikolas Katsigiannis odgrywali na parkiecie kluczowe role. Eksperci EHF wyżej wycenili popisy golkipera gości. Jego udane interwencje oraz dobra współpraca z linią defensywną sprawiły, że zawodnicy THW rzucali na bramkę Flensburga z przeciętną, 55-procentową skutecznością. [nextpage]

Lewoskrzydłowy: Angel Fernandez Perez (Naturhouse La Rioja)

Spotkanie z Tatranem Preszów był popisem Hiszpana. Lewoskrzydłowy Naturhouse La Rioja błyszczał od początku meczu. Gospodarze już po dwunastu minutach prowadzili 10:5, a osiem bramek rzucił Fernandez Perez. 27-latek w sumie zgromadził na swoim koncie czternaście goli - nikt w tym sezonie w Lidze Mistrzów w jednym meczu nie trafiał częściej. [nextpage]

Lewy rozgrywający: Borut Mackovsek (Montpellier Agglomeration HB)

Mecz w Montpellier był personalną rozgrywką snajperów - Boruta Mackovseka, Lasse Andersona i Kaspera Irminga. Zwycięsko wyszedł z tej rywalizacji Słoweniec. Rozgrywający zdobył dziesięć bramek, oddając piętnaście rzutów. 23-latek imponował zwłaszcza w końcówce meczu. Gospodarze zmiażdżyli rywali, wygrywając ostatnie dziesięć minut 8:1. [nextpage]

Środkowy rozgrywający: Aidenas Malasinskas (HC Motor Zaporoże)

Litwin był jednym z głównych autorów zwycięstwa nad Skjern Handbold. Doświadczony rozgrywający zaskakiwał defensywę rywali indywidualnymi akcjami i rzutami z drugiej linii. Malasinskas wszystkie swoje bramki - osiem - zdobył w drugiej połowie HC Motor Zaporoże dzięki wygranej awansował na drugie miejsce w tabeli grupy D. [nextpage]

Prawy rozgrywający: Dainis Kristopans (Mieszkow Brześć)

Potężnie zbudowany Łotysz urządził sobie w meczu z Czechowskimi Niedźwiedziami strzelecki festiwal. Dainis Kristopans popisywał się zarówno atomowymi próbami z drugiej linii, jak i sprytnymi, technicznymi rzutami. Osiem bramek (stuprocentowa skuteczność) wzbogacił asystami, będącymi efektem dobrej współpracy z Rastko Stojkoviciem. [nextpage]

Prawoskrzydłowy: Gasper Marguc (MKB-MVM Veszprém)

25-latek rozegrał w Zagrzebiu kapitalne zawody. Marguc imponował skutecznością, na gole zamieniając osiem z dziesięciu prób. Wisienką na torcie było trafienie ostatnie - utalentowany zawodnik pewnym rzutem z prawego skrzydła zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, ustalając wynik meczu na 21:10. [nextpage]

Obrotowy: Alem Toskic (Vardar Skopje)

Starcia z potężnym Serbem były dla zawodników IFK Kristianstad prawdziwą udręką. Doświadczony zawodnik szwedzkich defensorów ogrywał bez większego trudu, pokazując szeroki repertuar rzutów. Alem Toskic z dziewięciu okazji wykorzystał siedem, stając się jednym z bohaterów niedzielnego meczu.