Wygrana licealistów, MKS Poznań wciąż bezradny na wyjazdach

SMS ZPRP Gdańsk po bardzo dobrym meczu w swoim wykonaniu pewnie pokonał MKS Poznań 32:26. Podopieczni Jana Prześlakiewicza już w pierwszej połowie wyszli na wysokie prowadzenie i nie dali się zbliżyć do samego końca.

Michał Gałęzewski

W tym sezonie MKS Poznań gra bardzo dobrze we własnej hali. W ostatniej kolejce zespół, który prowadzi Doman Leitgeber rozgromił Polski Cukier Pomezanię Malbork. SMS ZPRP Gdańsk wygrał przed środą dwa mecze, ale w wielu spotkaniach do końca walczył z bardziej doświadczonymi rywalami.

Gdańszczanie od pierwszych minut zaczęli korzystać ze słabej dyspozycji MKS-u na wyjazdach. Bardzo szybko SMS ZPRP wyszedł na sześciobramkowe prowadzenie. Po trafieniu Pawła Salacza, gospodarze prowadzili już 7:1 i dalej kontrolował sytuację na boisku.

Od początku w wysokiej formie strzeleckiej byli Arkadiusz Moryto i Szymon Sićko, dwaj liderzy licealistów z Gdańska, a w bramce dobrze spisywał się Krzysztof Kozłowski. W zespole z Poznania honor próbował ratować absolwent SMS-u ZPRP Gdańsk - Miłosz Bekisz. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 16:9.

Po zmianie stron na rzucaniu bramek w MKS-ie skupili się Maciej Tokaj i Daniel Bartłomiejczyk. Było to jednak za mało, by zbliżyć się do dobrze dysponowanych gdańszczan, którzy wyszli nawet na osiem bramek przewagi. W końcówce ekipa z Wielkopolski zmniejszyła jeszcze stratę do sześciu bramek, ale o odrobieniu całej straty nie było już mowy.

SMS ZPRP Gdańsk odniósł więc bardzo ważne zwycięstwo. - Mecz od początku układał się pod nasze dyktando. Bardzo dobrze graliśmy w obronie i to zadecydowało. Był to nasz najlepszy mecz. Graliśmy przeciwko dobrej drużynie, która wygrała z Polskim Cukrem Pomezanią. W końcówce co prawda zabrakło sił, bo nie mamy zmienników, ale i tak mogę być zadowolony - ocenił Jan Prześlakiewicz.

SMS ZPRP Gdańsk - MKS Poznań 32:26 (16:9)

SMS ZPRP: Kozłowski, Wenta, Bartosik - Moryto 9, Sićko 8, Salacz 5 Skuciński 4, Ziółkowski 4, Jarosiewicz 2 oraz Marszałek, Mauer, Pedryc, Piekarski, Krzyżanowski.