LM: Fatalna seria Hypo Niederösterreich trwa, pewne zwycięstwo FC Midtjylland

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W piątkowym pojedynku grupy C Ligi Mistrzyń 2015/2016, duński zespół FC Midtjylland ograł na wyjeździe austriacki Hypo Niederösterreich.

Do tej pory Hypo przegrało wszystkie cztery konfrontacje w LM i czekało je trudne zadanie w starciu z drużyną z Herning. Przyjezdne od początku chciały narzucić swój styl gry, co im się udało, gdyż w 10. minucie objęły prowadzenie 5:1.

W pierwszej fazie rywalizacji dobrze radziła sobie Sabine Pedersen, którą wspomagała Veronica Kristiansen, dzięki którym Midtjylland wygrywało w 22. minucie 12:5. Ostatecznie I połowa zakończyła się zwycięstwem FCM 16:10.

Po zmianie stron szczypiornistki FC Midtjylland tylko spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia, triumfując 33:27.

Wynik piątkowego meczu 5. kolejki Ligi Mistrzyń 2015/2016:

Grupa C

Hypo Niederösterreich -  FC Midtjylland 27:33 (10:16) Najwięcej bramek: dla Hypo Niederösterreich - Alzbeta Tothova 7, Jennifer Thurner 6; dla FC Midtjylland - Pauline Boegelund 8, Johanna Ahlm 7, Veronica Kristiansen 5.