Zabójczy kwadrans elblążan w Gdyni

W meczu dwóch drużyn z czołówki I ligi mężczyzn, Spójnia Gdynia przegrała z Meblami Wójcik Elbląg 25:32. O wygranej gości zadecydował pierwszy kwadrans drugiej połowy, wygrany przez nich 10:1.

Michał Gałęzewski

Dla drużyn z Gdyni i z Elbląga był to ważny mecz. Obie ekipy znajdują się w ścisłej czołówce I ligi mężczyzn i mają realne szanse na walkę o promocję do PGNiG Superligi. Od początku meczu na minimalne prowadzenie wyszli gospodarze, którzy jeszcze w 16. minucie po bramce Mateusza Wróbla prowadzili 8:6.

Meble Wójcik Elbląg jednak nie odpuszczały i kilka razy goście zdołali wyrównać wynik meczu. Pod koniec I połowy wynik zespołowi prowadzonemu przez Dariusza Molskiego trzymał wychowanek gdyńskiego klubu - Stanisław Gębala. Do przerwy było 15:13.

Od początku drugiej połowy spotkania goście z Elbląga zablokowali swoją bramkę. Tylko Bogdan Oliferchuk zdołał w ciągu piętnastu minut rzucić bramkę elblążanom. Ci w tym czasie trafili dziesięciokrotnie i gdy trafił Michał Tórz, było już 16:23.

Do końca spotkania Spójnia usiłowała uratować wynik. Na osiem minut przed końcem było już tylko 22:24. Ostatnie akcje należały jednak do drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego, która ostatecznie zwyciężyła 32:25. Wynik spotkania ustalił Gębala.

Spójnia Gdynia - Meble Wójcik Elbląg 25:32 (15:13)

Spójnia: Zimakowski, Skowron - Wróbel 6, Rychlewski 6, Pedryc 4, Rakowski 3, Oliferchuk 3, Matuszak 2, Kowalski 1, Bielec, Nazimek, Ringwelski, Brukwicki, Derdzikowski.