Polki w liczbach: Katastrofalna skuteczność, liderki zawiodły

W przegranym 20:31 pojedynku z Holandią nasze reprezentantki praktycznie nie zdobywały goli po starannie wypracowanych akcjach zespołowych.

Wiktor Gumiński

Dość powiedzieć, że w całym spotkaniu Polki zanotowały zaledwie pięć kluczowych podań. Dla porównania, Holenderki miały ich aż 17. Totalną niemoc Biało-Czerwonych w ataku obrazują też fatalnie wyglądające statystyki efektywności rzutów, w których, przy oddaniu przynajmniej pięciu prób, granicę przyzwoitości zachowały jedynie Kinga Achruk i Iwona Niedźwiedź.

Najjaśniejsze wrażenie pozostawiła po sobie jednak bramkarka Anna Wysokińska, lecz jej skuteczność znacząco spadła w drugiej połowie, kiedy to, po świetnym występie przed przerwą, miała już duże problemy z odbiciem jakiejkolwiek piłki. Mimo to popisała się dziewięcioma obronami, między innymi dwukrotnie udanie interweniując przy rzutach karnych.