Słowenia: Szyba i spółka liderem ligi na koniec 2015 roku

RK Gorenje Velenje Michała Szyby zakończyło zmagania w lidze słoweńskiej (NLB Leasing liga) w 2015 roku na 1. miejscu. Osy w ostatnim meczu przed przerwą świąteczną pokonały RD Urbanscape Loka 38:25.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Szyba zdobył w niedzielnym meczu trzy bramki i był czwartym strzelcem zespołu. Liderem ekipy z Velenje po raz kolejny był filigranowy playmaker Stas Skube (sześć trafień), nieźle spisali się również Rok Ovincek i Niko Medved (po cztery gole).

Wicemistrzowie Słowenii przez niemal całe spotkanie dyktowali warunki gry, choć przyjezdni prowadzili z nimi wyrównaną rywalizację do 23. minuty. Po przyzwoitym starcie Gorenje (5:2 w 7. minucie), ekipa ze Skofjej Loki doprowadziła do remisu 9:9, a we wspomnianej 23. minucie prowadziła nawet 15:14.

Osy końcówkę pierwszej połowy wygrały jednak 6:0, dzięki czemu na przerwę zeszły prowadząc 20:15. Po zmianie stron gospodarze szybko dobili rywali i ostatecznie triumfowali różnicą 13 trafień (38:25).

Drużyna Szyby rok 2015 zakończyła na 1. miejscu w tabeli. Co prawda Gorenje ma tyle samo punktów co drugie Celje, ale wyprzedza swych rywali dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Słoweńska liga zmagania wznowi w lutym, tuż po Mistrzostwach Europy 2016. Gorenje w pierwszym meczu zagra na wyjeździe z czwartą od końca ekipą RD Izola.