KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Azoty Puławy lepsze od SPR-u Tarnów

W ubiegłym tygodniu w Tarnowie świętowano 55-lecie piłki ręcznej. Z tej okazji w tarnowskiej hali "Jaskółka" SPR zmierzył się z Azotami Puławy.

Piotr Sądowicz
Piotr Sądowicz

W piątek, 18 grudnia w tarnowskim Pałacu Młodzieży odbyła się gala z okazji 55-lecia piłki ręcznej w Tarnowie. W czasie uroczystości wyróżniono wielu zawodników, zawodniczek oraz trenerów, m. in. obecnego trenera Azotów - tarnowianina - Ryszarda Skutnika.

Dzień później w hali "Jaskółka" odbył się turniej grup młodzieżowych Pałacu Młodzieży. Następnie na parkiecie pojawili się seniorzy SPR-u Tarnów i Azotów Puławy. Przed meczem rozdano kolejne wyróżnienia, a otrzymali je m. in. zawodnik Azotów Michał Kubisztal i jego brat, zawodnik SPR-u - Dariusz Kubisztal.

Mimo że był to mecz towarzyski oba zespoły stworzyły interesujące widowisko. Na początku spotkania tarnowianie całkiem dobrze radzili sobie z wyżej notowanym rywalem. Duża w tym zasługa bramkarzy SPR-u Dawida Ciochonia i Mariusza Nowaka, którzy kilkakrotnie popisali się świetnymi interwencjami. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć większej przewagi. W 21. minucie po trafieniu Damiana Misiewicza na tablicy wyników po raz ostatni pojawił się wynik remisowy 11:11.
Od tej pory goście zaczęli kontrolować przebieg gry i wypracowali sobie cztery bramki przewagi.

Po zmianie stron przewaga Azotów zaczęła rosnąć. w 37. minucie puławianie prowadzili 24:17. Nie do zatrzymania był Michał Kubisztal, który w całym meczu zdobył 13 bramek. Obaj trenerzy dali szansę gry wszystkim podopiecznym. Ostatecznie zawodnicy Ryszarda Skutnika wygrali różnicą siedmiu bramek.

Dochód z meczu zostanie przeznaczony na leczenie Franciszka Gąsiora, byłego zawodnika i trenera, wielokrotnego reprezentanta Polski, olimpijczyka z Monachium z 1972 roku.

SPR Tarnów - KS Azoty Puławy 29:36 (12:16)

SPR: 
Ciochoń, Nowak M., Sądowicz, Barnaś - Misiewicz 6, Dutka 4, Nowak Ł. 4, Wajda 4, Grzesik 2, Sanek 2, Karwowski 2, Kubisztal D. 2, Gabiga 2, Niemiec B. 1, Niemiec M., Jewuła, Bielamowicz

Azoty: Bogdanow, Krupa, Zapora - Kubisztal M. 13, Kuchczyński 5, Kowalczyk 5, Prce 5, Grzelak 3, Petrovsky 2, Urbaniak 1, Śliwiński 1, Antolak 1

Polki zrealizowały cel minimum Polki zrealizowały cel minimum
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×