Kwal. IO 2016: Rosjanki bez swojej gwiazdy przez pół roku

Co najmniej półroczna przerwa czeka skrzydłową reprezentacji Rosji, Polinę Kuzniecową. Jedna z liderek Sbornej przejdzie w najbliższych dniach operację kolana i opuści marcowy turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2016.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Kuzniecowa kontuzji kolana doznała w ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Świata 2015 z reprezentacją Polski. 28-latka była wówczas jedną z najlepszych zawodniczek w rosyjskiej ekipie i w ciągu 21 minut gry zdobyła cztery bramki (z 11 całego zespołu). Parkiet opuściła krótko po rozpoczęciu drugiej połowy.

Po powrocie z mistrzostw lewoskrzydłowa przeszła dokładne badania w Moskwie. - Lekarze potwierdzili moje podejrzenia. Mam zerwane więzadła krzyżowe - powiedziała portalowi R-Sport Kuzniecowa.

28-latka 11 stycznia przejdzie zabieg rekonstrukcji więzadeł w Chorwacji. - Po nim czeka mnie co najmniej sześć miesięcy rehabilitacji - dodała.

Kuzniecowa opuści tym samym marcowy turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2016, w którym Rosjanki zagrają z Polkami, Szwedkami oraz Meksykankami. Sborna będzie gospodarzem zmagań. Turniej odbędzie się najprawdopodobniej w Moskwie w dniach 18-20 marca.

Kuzniecowa to podstawowa lewoskrzydłowa reprezentacji Rosji. Na mistrzostwach świata w Danii wystąpiła w siedmiu meczach, w których zdobyła 25 bramek. Na co dzień jest zawodniczką Astrachanoczki Astrachań. W swym dorobku ma dwa złote mistrzostw świata (2005 i 2007).