KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wrocławskie cheerleaderki: "Będziemy się do Szwedów jak najmocniej uśmiechać w czasie meczów"

Skandynawowie mieli być oburzeni występami cheerleaderek na ME i twierdzić, że przyczyniają się one do uprzedmiotawiania kobiet. - Z własnej nieprzymuszonej woli dopingujemy wszystkie drużyny oraz bawimy się z kibicami - odpowiadają cheerleaderki.

Artur Długosz
Artur Długosz

W Polsce spore poruszenie wywołały informacje dotyczące polskich cheerleaderek występujących na EHF Euro 2016. Swoje zdanie w tej kwestii miał wypowiedzieć Tobias Karlsson, kapitan Szwedów. O tym więcej pisaliśmy TUTAJ.

- Z tego co wiemy, w chwili obecnej nie ma nawet potwierdzenia czy szwedzki kapitan w ogóle faktycznie wypowiedział się w takim tonie. Jeśli jest to fakt potwierdzony, to cieszy nas zainteresowanie, jakim Szwedzi obdarzyli nasze występy oraz odbieramy to w sposób pozytywny i z przymrużeniem oka. Dlaczego? Jak rozumiemy, nie chcieli nikogo urazić, tylko stanąć w obronie kobiecej godności i honoru. Dyskryminacje kobiet, wiemy wszyscy, występują na świecie w różnych sferach, natomiast na pewno nie dotyczy to, w żaden sposób pokazów tanecznych Cheerleaders w czasie imprez sportowych. Wszystkie tancerki są w pełni świadomymi, dorosłymi kobietami, dla których poniekąd jest to zajęcie prawie że profesjonalne, jak również jest to realizowanie swoich pasji - mówi WP SportoweFakty w imieniu drużyny Agata Stańczyk - założycielka zespołu Cheerleaders Wrocław.

- W żaden sposób nie czujemy się dyskryminowane, uprzedmiotowione czy w jakikolwiek sposób poniżone. Z własnej nieprzymuszonej woli dopingujemy wszystkie drużyny oraz bawimy się z kibicami, dopingując z całych sił - dodaje.

Cheerleaders Wrocław w czasie meczów w Hali Stulecia we Wrocławiu bawią się wspólnie z wszystkimi kibicami. - Grupa C, grająca we Wrocławiu, jest bardzo mocną grupą. Mecze są niewiarygodnie wyrównane i zawodnicy fundują kibicom niezrównane sportowe emocje. Dopingując jedną i druga drużynę w czasie meczów wspólnie z publicznością skaczemy i bijemy brawo każdej dobrej akcji sportowej. Nie spotkałyśmy się z żadnymi wrogimi reakcjami, same pozytywne. Kibice z wszystkich krajów, które przyjechały do Wrocławia są uśmiechnięci, weseli, chcą robić z nami zdjęcia i po prostu dobrze się bawić - komentuje Agata Stańczyk.

Cheerleaderki nie spotkały się do tej pory z żadną złą reakcją. - Nigdy. Zawsze nasze występy są miłe dla oka i ucha odbiorcy. Stanowią element show, bez którego byłoby nudniej - zaznacza.

Jak Cheerleaders Wrocław zamierzają się teraz zachowywać wobec Szwedów? - Będziemy się do nich jak najmocniej uśmiechać w czasie meczów i kibicować, tak samo mocno jak innym drużynom. W dzisiejszych czasach sam sport to przede wszystkim widowisko zawierające wiele różnych elementów. A my jesteśmy jego małą częścią. Do zobaczenia na meczach! - podsumowuje Agata Stańczyk.

Artur Długosz z Wrocławia

Dziennikarz WP Sportowe Fakty: Polska może powalczyć o złoto

 
Czy cheerleaderki powinny być obecne na meczach piłki ręcznej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×