Niespodzianka wisiała w powietrzu. Dwa punkty pojechały do Koszalina

Kibice zgromadzeni w hali w Wielkim Klinczu byli świadkami emocjonującego spotkania. UKS PCM Kościerzyna był bliski sprawienia niespodzianki w meczu PGNiG Superligi z Energą AZS-em. Ostatecznie bardziej doświadczony zespół z Koszalina wygrał 26:22.

Michał Gałęzewski

Beniaminek PGNiG Superligi z pewnością nie był faworytem niedzielnego meczu, jednak od początku spotkania postawił spory opór. Skuteczne były obie kościerskie kołowe - Agnieszka Białek i Dorota Jakubowska. Po trafieniu tej drugiej, w 11 minucie było 6:4 dla gospodyń.

Później jednak bardzo dobrze zaczęły grać szczypiornistki z Koszalina. Gdy w 19. minucie trafiła Dorota Błaszczyk, podopieczne Anity Unijat prowadziły już 10:7. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 11:12 i wszystko było możliwe.

Energa AZS Koszalin zaczęła drugą połowę znakomicie. Po drugiej bramce z rzędu Romany Roszak , przyjezdne prowadziły już 15:11, a na kwadrans przed końcem Energa AZS miała pięciobramkową przewagę. W zespole z Kościerzyny kontuzji kolana doznała niestety Karolina Mokrzka, która w najbliższym czasie przejdzie szczegółowe badania.

Kaszubki zdecydowały się na jeszcze jeden atak. Gdy na osiem minut przed końcem trafiła Paulina Wasak, gospodynie doszły do rywalek na 20:21. W końcówce lepiej spisały się jednak koszalinianki, które wygrały 26:22. - Ciągle trzymaliśmy wynik. Staraliśmy się zaatakować, jednak koszalinianki dobrze grały w końcówce i dzięki doświadczeniu wygrały mecz. Bardzo szkoda kontuzji, którą doznała Karolina Mokrzka - powiedział Dariusz Męczykowski, trener UKS PCM.

UKS PCM Kościerzyna - Energa AZS Koszalin 22:26 (11:12)