EHF Euro 2016: Hiszpanie zmienili kołowego, Baena za Guardiolę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Szymon Łabiński
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński
zdjęcie autora artykułu

Rafael Baena dołączył do składu reprezentacji Hiszpanii przed niedzielnym meczem fazy głównej EHF Euro 2016 z Danią. 33-latek zajął miejsce etatowego defensora, Gedeona Guardioli.

W dotychczasowych spotkaniach reprezentacji Hiszpanii na EHF Euro Guardiola tworzył wraz z Viranem Morrosem duet środkowych obrońców. W trzech meczach fazy wstępnej 31-latek zdobył cztery bramki, oprócz których otrzymał żółtą kartkę, cztery dwuminutowe wykluczenia oraz czerwoną kartkę.

Guardiola przegrał jednak z urazem małego palca prawej dłoni. Jego miejsce w składzie przed niedzielnym meczem z Danią zajął Rafael Baena. 33-latek w ostatnich miesiącach regularnie grywał w zespole narodowym, jednak mimo tego nie znalazł się w kadrze na EHF Euro.

Dla występującego w Rhein-Neckar Löwen Baeny będą to drugie mistrzostwa Europy w karierze. Obrotowy debiutował na międzynarodowej arenie przed dwoma laty podczas turnieju w Danii.

Starcie Hiszpanów z Duńczykami będzie jednym z dwóch niedzielnych spotkań grupy II fazy głównej EHF Euro 2016. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:30.

Michał Szyba: zabrakło twardszej gry w obronie

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

Źródło artykułu: