Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Rekord! EHF Euro 2016 obejrzało pół miliona widzów

Ponad 400 tysięcy ludzi w halach i 100 tysięcy w strefach kibica obejrzało EHF Euro 2016. Jeszcze nigdy w historii turniej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych nie przyciągnęło tylu widzów.

 Redakcja
Redakcja
PAP / Jacek Bednarczyk

15 stycznia rozpoczęła się jedna z największych sportowych imprez w tym roku na świecie - EHF Euro 2016. Za nami ponad 2000 minut emocjonującej rywalizacji najlepszych piłkarzy ręcznych na Starym Kontynencie. W czterech halach obejrzeliśmy 48 meczów, w których padło 2629 goli.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 to turniej, który przejdzie do historii dzięki wielkim sportowym emocjom, niespodziewanym zwrotom akcji oraz sensacyjnym rozstrzygnięciom. Ten turniej zapisze się w historii również dzięki kibicom, którzy ustanowili historyczny rekord frekwencji. W Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku z trybun wszystkie mecze obejrzało łącznie 400 722 kibiców. Poprzedni rekord należał do Duńczyków i był aż o 84 tys. kibiców gorszy. Spodek, Hala Stulecia i Ergo Arena niemal podczas każdego meczu były wypełnione do ostatniego miejsca. Najwyższa frekwencja była w Krakowie. Średnio każdy mecz w Tauron Arenie oglądało 12 tys. fanów.

Olbrzymią popularnością cieszyły się również PGNiG Obrót Detaliczny - Oficjalne Strefy Kibica w miastach gospodarzach EHF EURO 2016. Frekwencja we wszystkich czterech strefach dobiła do rekordowych 100 tys. W trakcie całego turnieju Polskę odwiedziło ponad 40 tys. kibiców z zagranicy. Najliczniejsze grupy stanowili Niemcy, Duńczycy, Szwedzi, Węgrzy, Norwegowie oraz Chorwaci.

EHF Euro 2016 to sport, kibice, atmosfera, ale też organizacja. Docenił ją nie tylko prezydent Europejskiej Federacji Jean Brihault, który podkreślił, że pod względem organizacyjnym jest to najlepsze Euro w historii. Jak pokazują wyniki ankiet polski turniej został doceniony również przez kibiców, przedstawicieli mediów, gości VIP oraz zawodników. W siedmiostopniowej skali gdzie jeden oznacza zdecydowanie negatywną, a 7 zdecydowanie pozytywną ocenę, średnia wyniosła blisko 6,5!

Na szóstkę z plusem złożyły się bardzo wysokie oceny między innymi za atmosferę mistrzostw, przygotowanie infrastruktury, organizację pracy, wystrój obiektów, poczucie bezpieczeństwa, transport, hotele oraz pracę wolontariuszy i stewardów. Organizacja tego turnieju nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie olbrzymie zaangażowanie miast gospodarzy - Wrocławia, Katowic, Gdańska, Krakowa oraz Województwa Małopolskiego. EHF Euro 2016 udowodniło, że nie tylko dysponujemy bardzo dobrą infrastrukturą sportową, ale także potrafimy ją wykorzystać.

Kto nowym trenerem polskiej kadry?


Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×