Drugi mecz KPR-u z Vistalem w tym tygodniu. Gdynianki chcą potwierdzić dominację

W sobotę o godzinie 17:00 po raz drugi w tym tygodniu zmierzą się ze sobą zespoły z Jeleniej Góry i z Gdyni. W meczu PGNiG Pucharu Polski dominował Vistal, który pojechał na Dolny Śląsk w osłabionym składzie.

Michał Gałęzewski

Vistal Gdynia i KPR Jelenia Góra zagrały ze sobą w poniedziałek w meczu PGNiG Pucharu Polski. Już do przerwy było 22:7 dla gospodyń. W drugiej połowie Paweł Tetelewski dał grać więcej zmienniczkom. Ostatecznie wszystkie gdynianki rzuciły przynajmniej jedną bramkę, a zespół wygrał 39:21.

Teraz Vistal jedzie do Jeleniej Góry w osłabionym składzie. Wciąż kontuzję nogi ma Aleksandra Zych, swój uraz leczy Kinga Gutkowska, a Małgorzata Granicka została w Gdyni i gra wraz z rówieśniczkami na Mistrzostwach Polski Juniorek - w pierwszym piątkowym meczu MPJ gdynianki wygrały właśnie z zespołem z Jeleniej Góry.. Mimo to pozostałe zawodniczki Vistalu nie powinny mieć większych problemów z pokonaniem KPR-u po raz trzeci.

Priorytetem KPR-u nie jest jednak Puchar Polski, a liga. Na pewno zespół ten dołoży wszelkich starań, by sprawić niespodziankę. Jeleniogórzanki wygrały jak dotąd jeden mecz - w Gdańsku, jednak nie mają wielkiej straty do rywalek z Kościerzyny i z Chorzowa.

Jeleniogórscy kibice wciąż więc czekają na pierwsze punkty we własnej hali. Vistal walczy jednak o jak najwyższe miejsce po fazie zasadniczej i z pewnością nie będzie chciał oddać punktów z teoretycznie słabszym od siebie rywalem.

KPR Jelenia Góra - Vistal Gdynia - 06.02 godz. 17:00

Jakim wynikiem zakończy się mecz KPR Jelenia Góra - Vistal Gdynia?