Węgry: Klub Wyszomirskiego umocnił się na prowadzeniu

MOL-Pick Szeged nie zwalnia tempa. Zespół Piotra Wyszomirskiego odniósł kolejny ligowy triumf, tym razem 37:27 z Cegledi KKSE i umocnił się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Marcin Górczyński

Trener Juan Carlos Pastor w spotkaniu z dziesiątą drużyną tabeli nie mógł skorzystać z dwóch kluczowych graczy. Do zdrowia dochodzą bowiem Jonas Källman i Zsolt Balogh. Pomimo braku ważnych ogniw, MOL-Pick Szeged nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Piotr Wyszomirski, podobnie jak w meczu Ligi Mistrzów z KIF Kolding, rozpoczął pojedynek na ławce. Miejsce w bramce zajął Jose Manuel Sierra i kilkukrotnie pokazał się z dobrej strony. Pracy jednak nie miał zbyt wiele. Jego koledzy z formacji ofensywnej w 11 minucie otworzyli worek z bramkami (8:5). We znaki dawał się co prawda reprezentant Czarnogóry Ivan Perisić, ale w pojedynkę nie był w stanie wiele zdziałać.

Po stronie Szeged kolejny świetny występ zaliczył Gabor Ancsin. Bramka reprezentanta Węgier tuż przed dała prowadzenie 21:15. Trener Pastor oszczędzał swoich graczy i w drugiej części dał się wykazać zmiennikom. Do bramki wszedł Piotr Wyszomirski i po nie najlepszym początku rozkręcał się z minuty na minutę.

Pozostali rezerwowi także nie zawiedli. Bramki ze skrzydła zdobywał Rajko Prodanović, piłka często trafiała także na koło i Bośniak Vladimir Vranjes raz za razem wygrywał rywalizację z bramkarzem.

Dzięki zwycięstwu MOL-Pick Szeged utrzymało pozycję lidera tabeli NB I. W sezonie zasadniczym ekipie Piotra Wyszomirskiego pozostały do rozegrania jeszcze cztery mecze. Później rozpocznie się faza play-off, w której do zmagań włączy się MKB-MVM Veszprém.