SMS ZPRP Płock - MTS Żory: Licealistki obroniły zwycięstwo

SMS ZPRP Płock w pierwszym meczu w 2016 roku pokonał MTS Żory 23:19. Od pierwszych minut prowadzone przez Marka Jagodzińskiego licealistki imponowały grą obronną.

Michał Gałęzewski

Ze względu na uczestnictwo zawodniczek SMS-u ZPRP Płock w finałach mistrzostw Polski juniorek, był to pierwszy mecz licealistek w 2016 roku. W Żorach wygrały one 25:23 i również tu liczyły na dobry wynik. MTS potrzebuje natomiast punktów, by odbić się z dołu tabeli.

Od pierwszych minut zawodniczki płockiej szkoły były niezwykle skuteczne. Dobrze w ofensywie grały Natalia Nosek i Aleksandra Rosiak, ale prawdziwym kluczem do zwycięstwa była obrona. W ciągu 23 minut gospodynie wpuściły zaledwie dwie bramki i pierwszą połowę wygrały 9:6.

Po zmianie stron mecz był już bardziej wyrównany. Zawodniczki prowadzone przez Bartłomieja Dudę potrafiły zmniejszyć stratę do zaledwie dwóch trafień. W końcówce lepiej spisały się jednak licealistki i dwa punkty zostały w Płocku.

Dzięki zwycięstwu 23:19, SMS ZPRP awansował na bardzo wysokie, czwarte miejsce w tabeli. Płockie zawodniczki pokazują na każdym kroku, że należy się z nimi liczyć. MTS natomiast wciąż okupuje dziewiąte miejsce w stawce.

SMS ZPRP Płock - MTS Żory 23:19 (9:6)

SMS ZPRP: Kuszka - Nosek 7, Rosiak 5, Lipok 5, Urbańska 3, Cygan 2, Maciejewska 1 oraz Piwowarczyk, Gajewska, Świerżewska, Bałdyga, Seweryn, Szczechowicz, Senderkiewicz.