MTS Kwidzyn - Korona Handball: Beniaminek postraszył faworyta

Ogromnych emocji dostarczył mecz I ligi kobiet w Kwidzynie. MTS jeszcze w 38. minucie prowadził z faworyzowaną Koroną Handball 17:12. W końcówce lepiej spisały się jednak kielczanki i wygrały różnicą dwóch trafień.

Michał Gałęzewski

Po sobotniej wygranej KPR-u Kobierzyce, chcąca walczyć o awans Korona Handball nie mogła sobie pozwolić na wpadkę. Najmłodszy zespół I ligi - MTS Kwidzyn w ostatnim czasie pokazuje jednak, że jest groźny dla każdego. Już od początku dobrą skuteczność pokazały Justyna Świerczek i Joanna Pożoga. Po trafieniu tej drugiej, w 10. minucie było 5:4 dla gospodyń.

Mimo ambitnej postawy kielczanek, MTS Kwidzyn zdołał jeszcze powiększyć przewagę. Gdy na dwie minuty przed przerwą trafiła Malwina Hartman, gospodynie prowadziły 12:9. Na początku drugiej części meczu przewaga MTS-u jeszcze wzrosła i gdy celnie rzuciła Ilona Chmara, kwidzynianki prowadziły 17:12.

Kolejne akcje należały jednak do Korony Handball Kielce. Skuteczne były Marta Rosińska i Agnieszka Małecka. Już w 49. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 19:21 i to kielczanki były bliżej zdobycia dwóch punktów.

MTS zdołał jeszcze doprowadzić do remisu, jednak sama końcówka ponownie należała do Korony Handball. Na minutę przed końcem było już 23:27. Ostatecznie starcie I ligi kobiet zakończyło się rezultatem 26:28. - Zaczęliśmy mecz na śpiąco w ataku. Na szczęście wyszliśmy z głębokiej studni. W II połowie potrafiliśmy się obudzić, wyrównać i wygrać - podsumował Tomasz Popowicz, trener kielczanek.

MTS Kwidzyn - Korona Handball Kielce 26:28 (12:10)

MTS: Bielak, Kłos - Pożoga 6, Świerczek 6, Hartman 4, Szynkaruk 4, Chmara 2, Kowalska 2, Zawalich 2 oraz Rybska, Pękala, Zagórska, Gędłek, Siuda, Pakalska.