Słowenia: Trudna przeprawa zespołu Michała Szyby

Dziewiąty zespół tabeli ligi słoweńskiej, RK Trimo Trebnje, sprawił sporo problemów Gorenje Velenje. Zespół Michała Szyby dopiero w końcówce rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Ekipa z Velenje napotkała w pierwszym minutach na znaczny opór ze strony rywali. RK Trimo Trebnje zajmowało wprawdzie dziewiąte miejsce w lidze, ale na parkiecie nie było widać różnicy siedmiu pozycji w tabeli.

Początkowo to gospodarze nadawali ton pojedynkowi. Najpierw Trebnje doprowadziło do remisu, a po chwili miało już dwie bramki przewagi (8:6). Zespołowi Gorenje wyraźnie nie szło i dopiero tuż przed przerwą na tablicy wyników pojawił się remis 13:13.

Wydawało się, że Trimo Trebnje będzie miało problem z utrzymaniem tak wysokiego poziomu gry w drugiej części. Nic bardziej mylnego. Gorenje złamało opór rywali dopiero na 12 minut przed końcem. Przyjezdni zaryzykowali w obronie i ważną kontrę na bramkę zamienił Michał Szyba (21:23). Przewagę zespołu z Velenje powiększył jeszcze Mario Sostarić i drużyna Polaka dowiozła zwycięstwo do końca. Reprezentant Biało-Czerwonych trzy razy umieścił piłkę w siatce.

Sześć kolejek przed końcem fazy zasadniczej liderem tabeli jest Celje Pivovarna Lasko i dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedza Gorenje.

RK Tribo Trebje - Gorenje Velenje 24:29 (13:13)
Najwięcej bramek: dla RK - Klemen Sasek - 6, Tevz Grandovec - 5; dla Gorenje - Niko Medved, Mario Sostarić - po 6, Michał Szyba - 3.