Liga Mistrzów: Fenomenalny Landin zatrzymał Szeged! Kiel w ćwierćfinale

Nie było sensacji w Sparkassen Arenie w Kilonii - THW Kiel pokonało MOL-Pick Szeged 36:29, odrobiło straty z pierwszego meczu i awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wicemistrzów Węgier zatrzymał niesamowity Niklas Landin.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Duńczyk w końcówce środowego spotkania bronił jak natchniony. W kluczowym momencie zawodów - między 52. a 57. minutą, 27-latek obronił dwa rzuty karne oraz zatrzymał kontratak, a jego koledzy z zespołu powiększyli wtedy prowadzenie do stanu 34:26.

Przez ponad 20 minut drugiej połowy wiele wskazywało jednak na to, że jednym z bohaterów meczu może zostać Piotr Wyszomirski. Polski golkiper dał w przerwie kapitalną zmianę. Jose Manuel Sierra, z którym Wyszomirski walczy o miejsce między słupkami, zakończył pierwszą połowę z 14-procentową skutecznością. Polak natomiast w 52. minucie miał statystyki na poziomie 42 procent.

W głównej mierze to właśnie doskonała dyspozycja Wyszomirskiego utrzymywała MOL-Pick w grze o awans do ćwierćfinału. Wicemistrzowie Węgier czterobramkową zaliczkę z meczu w Segedynie roztrwonili już przed przerwą (14:18), a po zmianie stron balansowali między czterema, a pięcioma golami straty.

Jeszcze na osiem minut przed końcem spotkania MOL-Pick było jednak bliższe gry w kolejnej fazie rozgrywek. Seria parad Wyszomirskiego i trafienia Zsolta Balogha, Rajko Prodanovicia oraz Antonio Garcii doprowadziły w 52. minucie do stanu 26:29. Taki rezultat premiował awansem ekipę polskiego bramkarza. Wtedy jednak swój popis rozpoczął vis-a-vis Wyszomirskiego, Landin.

Duńczyk po raz kolejny udowodnił dlaczego uważany jest przez wielu za jednego z najlepszych w swoim fachu. 27-latek zatrzymał ambitnych rywali, a trafienia jego kolegów z drużyny - Rune Dahmke, Domagoja Duvnjaka, a później też Niclasa Ekberga wprowadziły THW do ćwierćfinału. Tam na ekipę mistrza Niemiec czeka już broniąca trofeum FC Barcelona Lassa.