KPR Kobierzyce - MTS Żory: Gospodynie wskoczyły na na fotel lidera

Nie było niespodzianki w Kobierzycach. Miejscowy KPR pokonał MTS Żory 29:21. Dzięki temu drużyna z Dolnego Śląska awansowała na pozycje lidera I ligi kobiet.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Przed spotkaniem sytuacja obu klubów była zupełnie inna. KPR Kobierzyce walczą o awans, natomiast MTS Żory po awansie plasuje się w dole ligowej tabeli. Nic sobie z tego nie zrobiła jednak Izabela Lipko, która rzuciła dwie pierwsze bramki dla zespołu z Żor.

Podopieczne Bartłomieja Dudy walczyły niezwykle ambitnie do 19. minuty, gdy po bramce Justyny Weselak prowadziły 9:7. W końcówce pierwszej połowy swój koncert zaczęły jednak szczypiornistki z Dolnego Śląska, które zamurowały bramkę i rozpoczęły hurtowo zdobywać bramki.

Karne skutecznie wykorzystywała Dominika Daszkiewicz, a gdy w ostatniej minucie pierwszej połowy do żorskiej bramki trafiła Barbara Szymańska, było już 14:10. Gospodynie podrażnione po pierwszych trudnych minutach nie spoczęły jednak na laurach, tylko dalej budowały swoją przewagę.

W ciągu pierwszego kwadransa drugiej połowy kobierzyczanki powiększyły swoją przewagę do aż jedenastu bramek i gdy trafiła Kinga Jakubowska, na tablicy wyników widniał już rezultat 26:15. W tym momencie MTS Żory wziął się za odrabianie strat i na pięć minut przed końcem było już 27:30. Ostatecznie KPR wygrał 29:21 i awansował na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

KPR Kobierzyce - MTS Żory 29:21 (14:10)

KPR: Olejnik, Słota - Wojda 5, Jakubowska 4, Skalska 4, Szymańska 4, Daszkiewicz 3, Kaźmierska 3, Linkowska 3, Wesołowska 2, Tórz 1 oraz Przydacz, Szymna, Łuczkowska, Bartkowska, Suchy.