SPR Tarnów lepszy od KSZO Ostrowiec Św.

W 21. kolejce I ligi grupy B SPR Tarnów zmierzył się z drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie to miało duże znaczenie dla układu dolnej części tabeli.

Piotr Sądowicz

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy w 6. minucie prowadzili 3:0, a w 12. minucie było już 6:1. Przez większość pierwszej części gry tarnowianie utrzymywali 4-5 bramek przewagi. Tuż przed przerwą goście zdobyli trzy gole z rzędu i oba zespoły schodziły do szatni przy prowadzeniu SPR-u 15:13.

Po zmianie stron, po trafieniu Adriana Wojkowskiego przyjezdni przegrywali już tylko jedną bramką. Skuteczne akcje Łukasza Szatko (trzy gole) i Dariusza Kubisztala (dwa gole) sprawiły, że w 44. minucie SPR uzyskał sześcio-bramkowe prowadzenie (23:17). Zespół KSZO nie zamierzał tanio sprzedać skóry i w 53. minucie było tylko 25:23 dla miejscowych. Szczególnie aktywny w zespole z Ostrowca Świętokrzyskiego był Dmitrij Afanasjew, który w całym pojedynku zdobył 7 goli.
W końcówce spotkania więcej zimnej krwi zachowali szczypiorniści SPR-u, a zwycięstwo tarnowian przypieczętował Jakub Kowalik.

Wygrana z zespołem KSZO pozwoliła gospodarzom oddalić się od strefy spadkowej i od miejsca barażowego. Drużyna KSZO natomiast zajmuje 11 pozycję z dorobkiem 15 punktów i musi walczyć o każdy punkt by myśleć o spokojnym utrzymaniu w I lidze. W następnej kolejce SPR zagra na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wlkp., a KSZO podejmie MSPR Siódemkę Legnica.

SPR Tarnów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 30:26 (15:13)

SPR: Barnaś, Nowak M., Ciochoń - Szatko 8, Misiewicz 4, Kowalik 4, Dutka 3, Jewuła 3, Nowak Ł. 3, Kubisztal 3, Grzesik 1, Karwowski 1, Sanek, Gabiga, Wajda, Niemiec B.