Słowenia: Kolejny dobry występ Michała Szyby

Michał Szyba przyzwyczaił już do dobrych występów w barwach Gorenje Velenje. Polski rozgrywający miał spory udział w zwycięstwie 31:26 nad MRK Krka.

Marcin Górczyński
Michał Szyba WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński / Na zdjęciu: Michał Szyba

Wyrównana rywalizacja z szóstym zespołem tabeli trwała tylko do dziesiątej minuty. Ekipa Polaka odskoczyła wówczas na pięć bramek i kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Świetnie w bramce spisywał się Benjamin Burić, z kolei w ofensywie błysnęli Stas Skube i Mario Sostarić.

Wynik 18:11 do przerwy ustawił mecz. Gorenje przez całą drugą połowę utrzymywało dystans 7-8 bramek różnicy i dopiero pod koniec pojedynku pozwoliło przeciwnikowi nieco zmniejszyć stratę. Kolejny raz dobry występ w drużynie z Velenje zaliczył Michał Szyba. Reprezentant Polski, podobnie jak w poprzednim pojedynku ligowym, trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Gorenje po 26 kolejkach z dorobkiem 49 punktów prowadzi w tabeli, ale swój mecz w sobotni wieczór rozegra jeszcze Celje Pivovarna Lasko, zespół, który przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej wyprzedał drużynę Polaka.

MRK Krka - RK Gorenje Velenje 26:31 (11:18)
Najwięcej bramek: dla MRK - Iztok Adamcić 5, Grega Oklescen, Leon Raso - po 4; dla Gorenje - Mario Sostarić 7, Stas Skube 5, Blaz Klec 4, Michał Szyba 3.

Źródło: TVP S.A.