MMTS - Azoty: puławianie uszli z życiem. Zdecydowała dogrywka

Bardzo duże emocje towarzyszyły meczowi o brązowy medal w Kwidzynie. Zwycięzcę musiała wyłonić dopiero dogrywka. MMTS Kwidzyn przegrał z Azotami Puławy 24:25, o trzecim miejscu zadecyduje piąty mecz.
Krzysztof Kempski
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk

Gospodarze do rewanżowego spotkania przystępowali z doskonałej pozycji. W rywalizacji do trzech zwycięstw o brązowy medal Mistrzostw Polski prowadzili z KS Azotami Puławy 2:1. Kolejne, niedzielne spotkanie mogło ostatecznie zdecydować, komu należy się krążek w brązowym kolorze.

MMTS Kwidzyn w pierwszych minutach wyglądał tak, jakby to na nich ciążyła ogromna presja wyniku. Trudno bowiem inaczej ocenić fakt, że swoje pierwsze trafienie zaliczyli dopiero w 7. minucie zawodów. Goście w tamtym czasie pomylili się właściwie raz, kiedy to rzut karny obronił Bartosz Dudek. Na tablicy wyników było już 0:4. Czas dla trenera Patryka Rombla okazał się być jednak zbawienny.

Wystarczyło dosłownie pięć minut, by kibice w Kwidzynie znów mogli wznosić okrzyki radości. Puławianie zaczęli się częściej mylić. MMTS lepiej zaś wyglądał w formacji defensywnej. Nic więc dziwnego, że zaniepokoił się Ryszard Skutnik. W 24. minucie Azoty przegrywały 10:8. Jak się potem okazało, niemoc dopadła miejscowych. W głupi sposób tracili piłkę po swoich akcjach, z czego goście kontrowali. Lepszy mecz niż w dniu poprzednim rozgrywał Jan Sobol. Obok Przemysława Krajewskiego był najskuteczniejszym zawodnikiem.

Gospodarze na przerwę schodzili ze stratą dwóch bramek, ale po zmianie stron niewiele było potrzebne, bo na tablicy świetlnej znów pojawił się remis 14:14 i wróciły emocje. Od tamtego jednak czasu zapanowała duża nerwowość. Żadna z drużyn nie grzeszyła skutecznością, co denerwowało obu szkoleniowców. Jeszcze przed upływem kwadransa drugiej połowy goście po bramce Michała Kubisztala prowadzili 18:16. Gra miejscowych w niczym nie przypominała tej z dnia poprzedniego.

Co jakiś czas interwencjami popisywał się Dudek, sam jednak mecz wygrać nie mógł. Jego koledzy ciągle nie mogli poprawić swoich celowników. Nadzieją mogła być gra w przewadze liczebnej. Trzeba jednak oddać, że żadna z drużyn nie grała tak ostro, by co chwilę któryś zawodnik siadał na ławce kar. Azoty w pewnym momencie mogły osiągnąć przewagę, która pozwoliłaby im odnieść zwycięstwo. Mylił się jednak Nikola Prce. Końcówka przyniosła dużo emocji. W 57. minucie zrobiło się po 20. Decydować miała jedna akcja, ale ani jedni, ani drudzy takowej nie przeprowadzili. Konieczna była dogrywka.

Pierwszą część z przewagą gracza rozpoczęli kwidzynianie (kara Kubisztala) i od razu udokumentowali to golem Macieja Mroczkowskiego. Trzy kolejne błędy wykorzystała siódemka z Lubelszczyzny i to ona prowadziła 24:22. Ostatecznie takiej przewagi goście już nie zmarnowali, choć emocji wciąż nie brakowało. Rzutu karnego po końcowej syrenie nie wykorzystał Mateusz Seroka. O medalach decydować będzie zatem piąty mecz w Puławach.

MMTS Kwidzyn - KS Azoty Puławy 24:25 (21:21; 12:14)

MMTS: Dudek, Kiepulski - Genda 3, Zadura 1, Mroczkowski 9, Kryszeń, Peret 3, Szpera, Klinger 3, Szczepański, Rosiak, Nogowski 2, Pilitowski 2, Seroka 1, Potoczny, Janiszewski.