Odmłodzona Reprezentacja Polski B przegrała w Hiszpanii

Reprezentacja Polski B przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii. W pierwszym meczu międzypaństwowym Biało-Czerwoni przegrali z drugą reprezentacją gospodarzy 21:24. Sześć bramek dla Polaków rzucił Adrian Kondratiuk.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Piłka ręczna

Spotkanie odbyło się w miejscowości Antequera położonej tuż obok Malagi w Andaluzji. W meczu Biało-Czerwonych poprowadzili Rafał Kuptel oraz Marcin Lijewski. Do przerwy był remis 10:10. Później jednak lepiej spisali się gospodarze.

Hiszpanie, dla których najwięcej, sześć bramek rzucił Jose Cuenca ostatecznie zwyciężyli 24:21. W polskim zespole tyle samo razy bramkarza rywali pokonał Adrian Kondratiuk. Skuteczny był też Łukasz Rogulski. Sporym problemem Polaków były kary. Od 24. minuty siadali aż siedem razy na ławkę podczas, gdy Hiszpanie mieli tylko trzy dwuminutowe wykluczenia.

Hiszpania B - Polska B 24:21 (10:10)

Hiszpania B: Barbero, Maires, E.Sanchez - Cuenca 6, Catalina 3, Reocena 3, Tello 2, Mellado 2, A.Sanchez 1, D.Garcia 1, Borragan 1, Paraja 1 oraz S.Garcia, Rial, Del Castillo.
Karne: 4/6.
Kary: 6 min.

Polska B: Kornecki, Zembrzycki - Kondratiuk 6, Rogulski 4, Moryto 3, Sićko 2, Krępa 1, Bis 1, Majdziński 1, Papaj 1, Moryń 1, Siwak 1 oraz Genda, Wypych, Prymlewicz, Mosiołek.
Karne: 3/3.
Kary: 16 min.

Kary: Hiszpania B - 6 min. (Catalina 2 min., Reocena 2 min., Borragan 2 min.), Polska B - 16 min. (Bis 6 min. - cz.k., Papaj 2 min., Mosiołek 2 min., Sićko 2 min., Majdziński 2 min., Genda 2 min.)
Sędziowie: Nunez, Rodriguez.
Widzów: 100.

Grzegorz Dujszebajew doskonale zna smak igrzysk. Czy poprowadzi Polaków do medalu? (źródło TVP)