Chrobry Głogów zamknął kadrę. Cel: poprawa wyniku sprzed roku

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

- Więcej zmian w składzie nie będzie. Specjalnie załatwialiśmy wszystkie transfery wcześniej, by spokojnie rozpocząć przygotowania do sezonu - mówi trener Chrobrego Głogów, Jarosław Cieślikowski. W poniedziałek jego zespół odbędzie pierwszy trening.

- Zaczniemy standardowo, czyli hala, teren, siłownia - wylicza Cieślikowski, który na premierowych zajęciach będzie miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników. - Zabraknie jedynie Bartka Jureckiego, Szymona Sićki i Adama Babicza. Wraca za to Tomek Rosiński - dodaje.

Pierwsi dwaj przebywają aktualnie na zgrupowaniach reprezentacji. Jurecki  pod okiem Tałanta Dujszebajewa przygotowuje się w Arłamowie do igrzysk w Rio, Sićko z kolei w najbliższych dniach stawi się na ostatniej konsultacji młodzieżowców przed wyjazdem na mistrzostwa Europy w Danii. Obaj do zespołu powrócą w sierpniu.

Dłużej nieobecny będzie Adam Babicz, który w pierwszej połowie maja przeszedł operację kolana po zerwaniu więzadeł krzyżowych i więzadła pobocznego piszczelowego. Na treningach będzie wykonywał ćwiczenia indywidualne, ale do gry nie powróci wcześniej niż pod koniec roku.

Wzmocnieniem drużyny będzie natomiast powrót Tomasza Rosińskiego. Sprowadzony przed rokiem z Kielc rozgrywający stracił rozgrywki 2015/16 przed uraz kolana. - Teraz zacznie z nami treningi i zobaczymy jak będzie sobie radził. Bardzo jednak na niego liczę - mówi Cieślikowski.

Rosiński będzie bodaj najpoważniejszym "transferem" Chrobrego przed nowym sezonem. Po rozczarowującym 8. miejscu w minionych rozgrywkach, klub nie szalał na rynku i sprowadził tylko trzech zawodników - Damiana Krzysztofika, Mateusza Rydza oraz wspomnianego już Sićkę. Cieślikowski podkreśla: - Kadra jest zamknięta i w nowym sezonie ma poprawić wynik sprzed roku. Stać ją na to. Od poniedziałku zaczynamy przygotowania, by osiągnąć swe cele.

ZOBACZ WIDEO Benjamin Toniutti: Serbia zagrała niesamowitą siatkówkę (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: