Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Chrobry Głogów zamknął kadrę. Cel: poprawa wyniku sprzed roku

- Więcej zmian w składzie nie będzie. Specjalnie załatwialiśmy wszystkie transfery wcześniej, by spokojnie rozpocząć przygotowania do sezonu - mówi trener Chrobrego Głogów, Jarosław Cieślikowski. W poniedziałek jego zespół odbędzie pierwszy trening.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

- Zaczniemy standardowo, czyli hala, teren, siłownia - wylicza Cieślikowski, który na premierowych zajęciach będzie miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników. - Zabraknie jedynie Bartka Jureckiego, Szymona Sićki i Adama Babicza. Wraca za to Tomek Rosiński - dodaje.

Pierwsi dwaj przebywają aktualnie na zgrupowaniach reprezentacji. Jurecki
pod okiem Tałanta Dujszebajewa przygotowuje się w Arłamowie do igrzysk w Rio, Sićko z kolei w najbliższych dniach stawi się na ostatniej konsultacji młodzieżowców przed wyjazdem na mistrzostwa Europy w Danii. Obaj do zespołu powrócą w sierpniu.

Dłużej nieobecny będzie Adam Babicz, który w pierwszej połowie maja przeszedł operację kolana po zerwaniu więzadeł krzyżowych i więzadła pobocznego piszczelowego. Na treningach będzie wykonywał ćwiczenia indywidualne, ale do gry nie powróci wcześniej niż pod koniec roku.

Wzmocnieniem drużyny będzie natomiast powrót Tomasza Rosińskiego. Sprowadzony przed rokiem z Kielc rozgrywający stracił rozgrywki 2015/16 przed uraz kolana. - Teraz zacznie z nami treningi i zobaczymy jak będzie sobie radził. Bardzo jednak na niego liczę - mówi Cieślikowski.

Rosiński będzie bodaj najpoważniejszym "transferem" Chrobrego przed nowym sezonem. Po rozczarowującym 8. miejscu w minionych rozgrywkach, klub nie szalał na rynku i sprowadził tylko trzech zawodników - Damiana Krzysztofika, Mateusza Rydza oraz wspomnianego już Sićkę. Cieślikowski podkreśla: - Kadra jest zamknięta i w nowym sezonie ma poprawić wynik sprzed roku. Stać ją na to. Od poniedziałku zaczynamy przygotowania, by osiągnąć swe cele.

ZOBACZ WIDEO Benjamin Toniutti: Serbia zagrała niesamowitą siatkówkę (źródło TVP)


Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×