15 zawodników dostało się do SMS-u ZPRP Gdańsk

Piętnastu młodych szczypiornistów z rocznika 2000 zdało pozytywnie testy do SMS-u ZPRP Gdańsk. Reprezentują oni 12 klubów. Trzy ośrodki wysłały do gdańskiej szkoły trzech wychowanków.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Jak co roku SMS ZPRP Gdańsk wybierał spośród zawodników, którzy ukończyli gimnazjum. Przez najbliższe trzy lata będą się oni pięli na różnych szczeblach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Co do zasady I klasa gra przede wszystkim w Pomorskiej Lidze Juniorów Starszych, II klasa w II lidze, a III klasa w I lidze. Najbardziej uzdolnieni zawodnicy zawsze już wcześniej pną się w górę.

Rocznik 2000 będzie trenowany przez Jana Prześlakiewicza, a trenerem współpracującym ma być Adam Lisiewicz. Do I klasy włączono piętnastu zawodników. Co ciekawe tym razem nie ma żadnego zawodnika z województwa pomorskiego, które zazwyczaj było licznie reprezentowane.

Po dwóch szczypiornistów mają TS Siemiatycze, UKS Dziewiątka Legnica oraz UKS Nike Ciechanów. Swoich zawodników do SMS-u ZPRP wysłały też kluby z Grodkowa, Świdnicy, Bartoszyc, Mysłowic, Zielonej Góry, Gryfina, Warszawy, Radomia i Wrocławia.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Rola chorążego jest w tej chwili drugorzędna (źródło TVP)

Bramkarze: Dawid Balcerek (UKS Olimp Grodków), Jakub Matlęga (ŚKPR Świdnica).

Lewoskrzydłowy: Michał Ścisłowicz (UKS Dziewiątka Legnica).

Prawoskrzydłowi: Sebastian Kozycz (TS Siemiatycze), Piotr Ruszkowski (UKS Nike Ciechanów).

Lewi rozgrywający: Dominik Lewandowski (MDK Bartoszyce), Michał Luks (MUKS Siódemka Mysłowice), Adam Stępień (UKS Spartakus Zielona Góra).

Środkowi rozgrywający: Wojciech Dadej (KS Energetyk Gryfino), Konrad Pilitowski (UKS Nike Ciechanów).

Prawi rozgrywający: Kamil Kozycz (TS Siemiatycze), Szymon Działakiewicz (UKS Dziewiątka Legnica).

Obrotowi: Oskar Baliga (Agrykola Warszawa), Jakub Bolek (MTS Lider Radom), Jakub Adamski (WKS Śląsk Wrocław Handball).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×