Turniej w Gdańsku: Białorusinki zapewniły sobie zwycięstwo

Szczypiornistki HC Gomel zapewniły sobie zwycięstwo w gdańskim turnieju. W decydującym spotkaniu pokonały, mający jak dotąd komplet wygranych, Kram Start Elbląg i zakończyły rozgrywki z 9 punktami.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Wcześniej HC Gomel wygrał wysoko dwa spotkania i zremisował z Energą AZS-em Koszalin, natomiast Kram Start Elbląg, który w niedzielę czeka jeszcze jedno spotkanie miał na swoim koncie dwa zwycięstwa. Na początku dobrze spisywały się elblążanki.

Po bramce Dominiki Grobelskiej drużyna, którą prowadzi Andrzej Niewrzawa prowadziła już 4:2. Z biegiem czasu proporcje się jednak zmieniły i to HC Gomel zaczął przeważać. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym zwycięstwem Białorusinek, po celnym karnym Julii Gołubiewej.

Od początku drugiej części spotkania lepiej spisywały się zawodniczki z miasta Gomel. Gdy w 48. minucie trafiła Anna Riedka, prowadziły już 18:13, a chwilę później ich przewaga wzrosła do siedmiu bramek. Co prawda w samej końcówce Kram Start starał się podnieść, ale ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 19:24.

Kram Start Elbląg - HC Gomel 19:24 (10:11)

Kram Start: Szywerska, Klarkowska - Grobelska 5, Waga 4, Lisewska 4, Stokłosa 3, Jędrzejczyk 2, Hawryszko 1 oraz Balsam, Dankowska, Kwiecińska, Muchocka, Szopińska, Świerżewska, Gerej, Andrzejewska.

HC: Kumpel, Slauta - Dronawa 5, Szamanowskaja 4, Gołubiewa 3, Achramenk 3, Ganiczkina 3, Riedka 2 oraz Cyrybka, Burduk, Platanowicz, Winakurowa, Hrom, Misaczenka.