BSC: Miedziowe zwycięskie w Szczecinie

Metraco Zagłębie Lubin zwycięstwem nad Pogonią Baltica Szczecin 28:27 otworzyło turniej Baltica Summer Cup. Zawody rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej minucie rywalizacji.

Krzysztof Kempski
Piątą edycję letniego Międzynarodowego Turnieju Baltica Summer Cup rozpoczęło spotkanie Pogoni Baltica Szczecin oraz Metraco Zagłębia Lubin. Mimo, że to dopiero początek przygotowań do nowego sezonu, obie siódemki zaprezentowały solidny handball.

Wynik meczu otworzyła Barbara Buratto Brocardo. Po chwili Brazylijka podwyższyła stan rywalizacji na 2:0. Tymczasem rywalki ciągle nie mogły znaleźć sposobu na pokonanie Adrianny Płaczek. Dokonała tego dopiero w 6. minucie Zana Marić (4:1). Poziom widowiska mógł się podobać. Drużyny popełniały bardzo mało błędów własnych. Mecz zaś toczył się w szybkim tempie. Pochwały zbierały zarówno Płaczek jak i jej vis'a vis Monika Maliczkiewicz. Ta druga w pewnym momencie broniła na bardzo wysokiej skuteczności.

Po kwadransie na tablicy świetlnej było 7:7. Gospodynie zaczęły się mylić, co skrzętnie wykorzystywały Miedziowe. Na prowadzenie wyszły za sprawą Małgorzaty Buklarewicz. Podwyższyła zaś Agnieszka Jochymek (7:9). Bożena Karkut mogła być zadowolona z postawy swojego zespołu. Całkiem nieźle prezentowała się defensywa, a i w przedniej formacji można było ćwiczyć różne warianty gry. W samej końcówce szczecinianki zdołały doprowadzić do remisu po 13 i to do nich należało ostatnie słowo. Kontrę wykończyła Patrycja Królikowska ustalając rezultat na 14:13.

Po zmianie stron lepiej prezentowały się lubinianki. Znów zbudowały solidną zaliczkę będącą w dużej mierze wynikiem błędów miejscowych (14:17). Tym razem niwelowanie strat przez Pogoń, jak to miało miejsce w pierwszej połowie, już nie było takie łatwe i szybkie. W pewnym momencie różnica wynosiła nawet 5 "oczek". Strzałami z dystansu imponować zaczęła Aleksandra Zimny i część strat zostało odrobionych (20:22). Była to 48. minuta rywalizacji. Po akcji Hanny Jaszczuk przyjezdne znów musiały drżeć o końcowy sukces (23:24). Ostatecznie pierwsze zwycięstwo zainkasowały Miedziowe.

Pogoń Baltica Szczecin - Metraco Zagłębie Lubin 27:28 (14:13)

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka - Noga, Szczecina 1, Cebula 2, Buratto 4/1, Costa, Królikowska 4, Zimny 4/1, Koprowska 2/1, Zawistowska 4, Kochaniak 4, Jaszczuk 2.