Vistal Gdynia wygrał z Rosjankami

W kolejnym spotkaniu turnieju w czeskim mieście Most Vistal Gdynia pokonał Zwiezdę Zwienigorod 31:27. Monika Kobylińska i Joanna Kozłowska rzuciły po osiem bramek.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Po porażce z DHK Banikiem Most, podopieczne Pawła Tetelewskiego mierzyły się z zespołem z Rosji. Od samego początku Vistal Gdynia przeważał. Gdy w 9. minucie trafiła Gabriela Urbaniak, drużyna z Trójmiasta prowadziła już 7:1.

Polski zespół prezentował się lepiej od Zwiezdy i konsekwentnie budował swoją przewagę. Gdy w 24. minucie celnie rzuciła Monika Kobylińska, na tablicy wyników widniał rezultat 15:7. Jeszcze w pierwszej połowie Zwiezda zdołała zmniejszyć stratę do sześciu bramek.

Od początku drugiej części spotkania lepiej spisywały się Rosjanki i doprowadziły do wyniku 17:16. Cztery kolejne bramki rzucił jednak Vistal. Do końca spotkania gdynianki nie dały się do siebie zbliżyć Zwiezdzie i wygrały 31:27.

Vistal Gdynia - Zwiezda Zwienigorod 31:27 (16:11)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Kamińska - Kobylińska 8, Kozłowska 8, Janiszewska 5, Dorsz 3, Matieli 3, Borysławska 2, Olszowa 1, Urbaniak 1 oraz Bieńkowska, Szarawaga, Blaszkowska, Macedo.

Zwiezda: Jakupowa, Warankina - Illarionowa 5, Listopad 5, Zacharowa 4, Szukałowa 3, Klimancewa 2, Jegorowa 2, Odruzowa 2, Galai 1, Kurbanowa 1, Aleksiejewa 1, Dudina 1 oraz Taran, Szulega, Iwanowa.