Słowenia: zacięty mecz o Superpuchar. Trofeum dla Celje

RK Celje Pivovarna Lasko, grupowy rywal Vive Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów, rozpoczął sezon 2016/17 od zwycięstwa w meczu o Superpuchar Słowenii. W Portorož "Browarnicy" pokonali RD Koper 2013 25:24 (12:12).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Liderem mistrzów Słowenii niespodziewanie został 19-letni Jaka Malus, który z ośmioma bramkami był najlepszym strzelcem drużyny. Młody playmaker powrócił do Celje z wypożyczenia do RK Slovenj Gradec 2011, dla którego w poprzednim sezonie rzucił w rozgrywkach ligi słoweńskiej 189 bramek.

Oprócz Malusa na wyróżnienie w zespole z Celje zasłużyli bramkarz Ivan Gajić (12 interwencji) oraz sprowadzony z RK Gorenje Velenje kołowy Kristian Beciri (cztery trafienia). W składzie zabrakło natomiast bocznych rozgrywających - Arthura Patrianovy oraz Zigi Mlakara.

Celje o zwycięstwo drżeć musiało do samego końca spotkania. Choć po starcie drugiej połowy mistrzowie Słowenii uzyskali trzy trafienia przewagi (15:12) i kontrolowali przebieg rywalizacji, to rywale w ostatnich minutach rzucili się do odrabiania strat. Na kilkanaście sekund przed końcem spotkania zawodnicy RD Koper mogli doprowadzić do remisu 25:25, ale "Browarnicy" zatrzymali ich atak.

Celje po raz trzeci z rzędu zwyciężyło w rywalizacji o Superpuchar. Dla zespołu Branko Tamse był to ostatni "test" przed startującymi w tym tygodniu rozgrywkami Gazprom Ligi SEHA. Pierwszym rywalem mistrzów Słowenii będzie finalista Ligi Mistrzów oraz najlepsza drużyna Węgier, Telekom Veszprém.