SMS ZPRP - Real Astromal: gdańscy licealiści pokazali klasę. Świetny mecz Bartosika

SMS ZPRP Gdańsk na inaugurację grupy A I ligi pokonał we własnej hali Real Astromal Leszno 33:27. Od początku znakomicie w bramce licealistów spisywał się Marek Bartosik.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Michał Domnik

W ubiegłym sezonie Real Astromal Leszno zajął czwarte, a SMS ZPRP Gdańsk dwunaste miejsce. Dodatkowo po odejściu grupy ubiegłorocznych trzecioklasistów, w SMS-ie nastąpiła - jak co roku - zmiana pokoleniowa. Te wszystkie argumenty promowały zawodników Realu Astromal. Sport potrafi jednak zaskakiwać.

Od pierwszych minut wprost cuda w bramce wyczyniał bramkarz SMS-u - Marek Bartosik, który potrafił bronić również w teoretycznie beznadziejnych sytuacjach, m.in. podczas kontr. Znakomicie spisywali się też podopieczni Dariusza Tomaszewskiego w ataku. Gdy w 14. minucie Fryderyka Musiała pokonał Maciej Zarzycki i na tablicy wyników widniał już rezultat 9:3!

Następnie po rzucie Patryka Mauera SMS ZPRP Gdańsk w 21. minucie wyszedł na rekordowe prowadzenie 13:5. Od tego momentu licealiści zaczęli łapać liczne kary, z czego korzystała drużyna z Wielkopolski. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 17:13.

Druga połowa od samego początku była bardzo wyrównana. Real Astromal nie potrafił w pierwszych minutach wykorzystać dwuosobowej przewagi. Dopiero po powrocie gdańszczan z kar, stratę do trzech trafień zniwelował Michał Przekwas. SMS nie dał jednak zbliżyć się leszczynianom jeszcze bardziej. Młodzi zawodnicy w końcu złapali oddech.

Niezwykle skuteczny był Piotr Rybski, który wcześniej występował głównie w II lidze. Teraz na inaugurację zakończył swój dorobek z ośmioma bramkami na koncie, a po jego rzucie w 47. minucie, SMS ZPRP prowadził już 29:21. Do końca utrzymywała się pewna przewaga gospodarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli 33:27. Czy to oznacza, że rośnie nam znakomity rocznik, mogący w przyszłości stanowić o sile reprezentacji?

SMS ZPRP Gdańsk - Real Astromal Leszno 33:27 (17:13)

SMS ZPRP: Bartosik, Skrzypczyk - Rybski 8, Mauer 6, Kołtunowicz 5, Milewski 4, Komarzewski 3, Zarzycki 3, Gądek 2, Pawelec 1, Rogalski 1 oraz Lazarowicz, Orpik, Sobczyk.