Polski Cukier Pomezania - Orlen Wisła II: drużyna z Malborka zaczęła sezon od zwycięstwa

Polski Cukier Pomezania Malbork dzięki bardzo dobrej grze w drugiej połowie pokonała Orlen Wisłę II Płock 27:22 na inaugurację grupy A I ligi mężczyzn.

Michał Gałęzewski

Już pierwsze minuty należały do Polskiego Cukru Pomezanii Malbork. Skuteczny był Damian Spychalski, a gdy do płockiej bramki trafił Łukasz Cielątkowski, drużyna z Pomorza prowadziła już 5:1. Młodsi, mniej doświadczeni płocczanie nie potrafili sobie przez długi czas poradzić z doświadczonymi graczami gospodarzy.

Gdy po kwadransie gry po raz kolejny celnie rzucił Spychalski, malborska drużyna wyszła już na prowadzenie 8:2. Od tego czasu ekipa z Płocka zaczęła odrabiać straty. Sygnał do ataków dał Konrad Brzeziński, a gdy w 26. minucie celnie rzucił Filip Koper, na tablicy wyników widniał już rezultat 9:8! Ostatnią bramkę w I połowie rzucił jednak Michał Gryz.

W drugiej połowie padło zdecydowanie więcej bramek, co lepiej wykorzystali gospodarze. Ponownie zaczęli wychodzić na wysokie prowadzenie, a celnością imponował Gryz. Gdy celnie karnego rzucił Arkadiusz Ossowski, na 13 minut przed końcem było już 21:13.

Orlen Wisła II Płock starała się jeszcze odpowiedzieć, jednak doświadczeni zawodnicy Polskiego Cukru Pomezanii nie pozwolili jej na wyrównanie. Mecz zakończył się rezultatem 27:22 i ekipa z Malborka zaczęła sezon od zwycięstwa.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Orlen Wisła II Płock 27:22 (10:8)

Polski Cukier Pomezania: Kądziela, Kochański - Gryz 5, Spychalski 5, Ossowski 5, Cielątkowski 3, Maluchnik 3, Baraniak 2, Dukszto 2, Dawidowski 1, Nowaliński 1 oraz Michałów, Cieślak.