Szwajcaria: trzecie zwycięstwo Kadetten Schaffhausen, słaby mecz Michała Szyby

W pojedynku 5. kolejki ligi szwajcarskiej, broniący mistrzowskiego tytułu zespół Kadetten Schaffhausen z Michałem Szybą w składzie pokonał na wyjeździe TSV Fortitudo Gossau 32:25.

Tomasz Rosiński
Michał Szyba WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński / Na zdjęciu: Michał Szyba

Szczypiorniści Kadetten, po słabym początku sezonu, w ostatnim czasie ustabilizowali formę i w sobotę chcieli odnieść swoje trzecie zwycięstwo w rozgrywkach NLA, co im się udało. Jednak zawodnicy TSV Fortitudo postawili swoim przeciwnikom trudne warunki gry.

Start rywalizacji należał do zawodników z Gossau, którzy po pierwszym kwadransie prowadzili 10:6. Dopiero z czasem zaczęli przebudzać się goście, w których szeregach brylował Gabor Csaszar i to on w pierwszej połowie zapewnił swojej ekipie zwycięstwo 11:10.

Po zmianie stron trwała wymiana ciosów i żadnej z drużyn nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi, co zapowiadało ciekawą końcówkę potyczki (23:23 w 54. minucie pojedynku). Decydujący fragment batalii zdecydowanie lepiej rozegrali mistrzowie Szwajcarii, triumfując 32:25.

Szyba w trakcie sobotnich zawodów rzucił tylko jedną bramkę (1/6 - 16-procentowa skuteczność).