Orlen Wisła - Barcelona. Dwie twarze płocczan. Wisła zaczęła od porażki

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock ulegli na własnym parkiecie FC Barcelona w swoim pierwszym meczu Ligi Mistrzów w rozgrywkach 2016/2017. Podopieczni Piotra Przybeckiego przegrali 23:28.
Aneta Szypnicka
PAP / Grzegorz Michałowski

Świetna gra w jednej połowie to za mało - przekonali się o tym w sobotę rywale Vive Tauronu Kielce - gracze Mieszkowa Brześć i niestety przekonali się także szczypiorniści płockiej Orlen Wisły.

Wiślacy już niejednokrotnie udowadniali, że są w stanie walczyć jak równy z równym z największymi potęgami piłki ręcznej na świecie, a groźni są szczególnie na własnym parkiecie. Przecież w sezonie 2014/2015 pokonali u siebie późniejszego triumfatora rozgrywek - Dumę Katalonii, co wtedy nie udało się żadnemu innemu klubowi.

Kibice Nafciarzy mogli być więc przed spotkaniem z FC Barcelona Lassa pełni nadziei. Dobre nastroje fanów przedłużali dodatkowo szczypiorniści Orlen Wisły znakomicie rozpoczynając pojedynek. Co prawda już w pierwszej akcji meczu ucierpiał Dan-Emil Racotea, ale na szczęście to osłabienie nie zdekoncentrowało to jego kolegów.

Płocczanie grali doskonale, a wielką w tym zasługę miał Rodrigo Corrales. Hiszpan spisywał się po profesorku i skutecznie wybijał graczom z Barcelony piłkę ręczną z głów. Podopieczni Xaviera Pascuala popełniali sporo błędów, a te bezlitośnie wykorzystywali gospodarze. Zdenerwowany szkoleniowiec już w 17. minucie poprosił o czas dla swojego zespołu, ale nie przyniósł on znaczącej zmiany w grze jego zawodników. Płocczanie grali uważnie i kontrolowali wynik.

Słabszy okres przydarzył się dopiero Nafciarzom pod koniec pierwszej połowy i to wtedy goście zmniejszyli ich prowadzenie do jednego trafienia. Początek drugiej części meczu był znacznie bardziej zacięty. Niestety dla polskiej drużyny gra bramka za bramkę szybko dobiegła końca, a szczypiorniści z Barcelony wykorzystali swoje doświadczenie i bardzo szybko zaczęli budować swoją przewagę.

Nafciarzom spadła też skuteczność w ataku, a to zdecydowanie utrudniało im wszystkie próby zmniejszania strat. Z minuty na minutę mnożyły się także błędy płocczan, a doświadczeni Katalończycy ze spokojem utrzymywali oscylujące wokół pięciu oczek prowadzenie. Płocczanie do końca starali się grać bardzo ambitnie, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali.

Orlen Wisła Płock - FC Barcelona Lassa 23:28 (12:11)

Orlen Wisła:  Corrales, Wichary - Daszek 3, Duarte 1, Racotea, Wiśniewski 1, Ghionea 1, Rocha 1, Gębala T., Ivić 4, Tarabochia 1, Gębala M. 3, Pusica 1, Mihić 2, De Toledo 1, Żytnikow 4.
Karne: 0/0
Kary: 8 min. (Duarte, Ghionea, Rocha, De Toledo - po 2 min.)

FC Barcelona: Perez de Vargas - Tomas 4, Entrrerios 3, Sorhaindo, Andersson, Arino, Riviera 7, N'Guessan 1, Syprzak 2, Mem, Morros 1, Jallouz 6, Lazarov 4.
Karne: 3/3
Kary: 4 min. (Entrrerios, Morros - po 2 min.)

Najlepszym zawodnikiem meczu był:

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Komentarze (52)
  • mgr inż. Uthar Zgłoś komentarz
    Nie oglądałem meczu, może dziś obejrzę. Sądzę, że kluczowa mogła być kontuzja Dana. Myślę też, że Wisła będzie miała niestety problem z punktami w LM z rywalizacją z
    Czytaj całość
    potentatami. Barca wydaje się nieco słabsza niż reszta z zabójczej piątki. Ważne to wygranie 4 meczy z dolistami ;) i zajęcie 6 miejsca.
    • Maribor Zgłoś komentarz
      DOBRZE ŻE GRALI "JURECKI" Z "BIELECKIM", DZIEKI NIM BARCELONA MIAŁA SZANSĘ WYGRAĆ. NO I OPRAWA, MISTRZ, MYŚLAŁEM ŻE PO ŚWIETNYM " RIKI TIKI" NIC LEPSZEGO NIE POKAŻECIE, A TU
      NIESPODZIANKA, BRAWO.
      • Wiślak Zgłoś komentarz
        Odechciewa się komentowania i normalnej polemiki patrząc na to co poniżej pokazuje banda gówniarzy (bądź mentalnie ułomnych dorosłych) ze świętokrzyskiego. Widze,że wielkie święto w
        całym powiecie bo polski zespół przegrał mecz w LM. Żałośni jesteście!! A ten portal za to jaki chlew pozwala robić w komentarzach to dla mnie DNO, DNO i jeszcze raz DNO!
        • miasto vicemistrzów Zgłoś komentarz
          Hiciorem tego meczu była małpa namalowana na prześcieradle.....Jacy kibice taka oprawa.
          • cezarWP Zgłoś komentarz
            Wisła przegrała mecz, który miała według wszelkiego prawdopodobieństwa przegrać i nie zmieni tego przyzwoita pierwsza połowa podrasowana świetną grą Corralesa. Nie ma co szat nad tym
            rozdzierać choć oczywiście szkoda szansy na punkty, a takie będziemy mieli przede wszystkim na własnym parkiecie. Oby tylko Racotea nie odniósł poważnego urazu. PS. Tak sobie czytam komentarze po meczu piłki ręcznej w LM bądź co bądź, a tu jakby tłum w żółtych koszulkach pod Orbisem się kręcił oczekując w nerwowym napięciu na przyjazd autobusu kierowanego przez gościa w kapturze, którym pojadą na wycieczkę nad "morze śródziemnomorskie". Spokojnie, jeszcze parę miejsc jest :) To jest naprawdę zabawne, ale ogarnijcie się jednak trochę :)
            • Mariusz7 Zgłoś komentarz
              Słabiutki mecz Wisły. Złudne wrażenie 'dobrej pierwszej połowy' ja raczej powiedziałbym, że wynik pierwszej połowy to bardzo słaba gra Barcelony i brak szczęścia. W pierwszych 30
              minutach zawodnicy Barcy 3-4 razy obili słupek/poprzeczkę bramki. Do tego świetnie bronił Rodrigo, który wyjął 4-5 absolutnie 100% sytuacji i dlatego Wisła na przerwę schodziła z prowadzeniem. W stylu gry Nafciarzy wielkich zmian w tym sezonie nie będzie. Komentatorzy mówili, że fajnie, że bramki się rozkładają na wielu zawodników, a ja uważam, że jednak brakuje tutaj lidera, który wziąłby na siebie ciężar gry, który gdy nie idzie zespołowi rzuciłby 2-3 bramki z rzędu nawet po indywidualnych akcjach. Ewidentnie brakuje takiego 'Nenadicia' i myślę, że wczoraj z Petarem w składzie punkty zostałyby w Płocku, bo co tu nie mówić Barcelona zagrała słabiutkie zawody, a Wisła i tak przegrała aż pięcioma trafieniami. Po losowaniu grup LM tak sobie pomyślałem, że Wisła faktycznie trafiła do grupy śmierci, z której... będzie jej łatwiej wyjść niż jakby miała znaleźć się w grupie B. Łatwiej Nafciarzom będzie walczyć z Silkeborgiem niż Celje czy Zagrzebiem. Jeszcze jedna sprawa chociaż sprawy czysto kibicowskie w ogóle mnie nie obchodzą to jednak 'te coś' narysowane na 'oprawie' (czy jak to tam nazywają) wyglądało fatalnie. Sama koszulka i tło bardzo fajne, ale ta twarz 'orangutana' mocno szpeci kompozycję. Jednak warto by było zainwestować w kogoś, kto potrafi rysować. Na sam koniec już zdrowia Dan oby to nie było nic poważnego!
              • Bertus Zgłoś komentarz
                • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
                  To teraz już wiemy dlaczego Magdeburg trzymał Gębali w 3-ligowych rezerwach.
                  • Heniek ZPoczty Zgłoś komentarz
                    Lepiej nie wywoływać wilka (a raczej skunksa) z lasu. Zapewne wylezie z nory przy najbliższym meczu Vive :) Ew zawsze może rzec że był ze swoim szlaufem nad kałużą, a Wisła grała z
                    wielką Barcą, najbardziej utytułowanych klubie w galaktyce i wszystko przez sędziów i kontuzje Dana xD
                    • final4 Zgłoś komentarz
                      I jak co roku:ruszyła maszyna...a gdzie jest maxiu,skąś to znam po przegranym meczu:)
                      • endriu122 Zgłoś komentarz
                        Kamil jedziesz wybrańcom równiutko.
                          To Wisła dzisiaj grała nie Vive.Drużyna kompletna ma ławkę ,doświadczenie i wyznaczone cele.Młodzież może grać o poziom niżej ,takie są reguły w CL.Młodzi i nie doświadczeni
                          zawsze dostaną w dupsko bo takie są reguły tej gry.
                          • w koronie Zgłoś komentarz
                            Ty pakamiluch jakie wciry co? Do przerwy Barca nie mogła się odnaleźć a reszta to wciry?. Popatrz co twoja iskra do przerwy robiła. Mianowicie robiła pod siebie. Wygraliście jak Barca
                            długą ławką i doświadczeniem zawodników. U nas póki co młodzież gra i to na tle Barcy nieźle