MKS Piotrcovia - MKS Selgros Lublin: mecz w cieniu dramatu Agaty Wypych

MKS Selgros Lublin pewnie pokonał na wyjeździe Piotrcovię 28:19 (15:12) w spotkaniu 4. kolejki Superligi. Groźnie wyglądającej kontuzji ręki doznała najskuteczniejsza zawodniczka Piotrcovii Agata Wypych.

Michał Ostafijczuk

Gospodynie przystąpiły do meczu z mistrzem Polski bez żadnego respektu dla rywala i w pierwszym kwadransie to one były stroną dominującą. Znakomity mecz rozgrywała Agata Wypych, która nie dawała szans Weronice Gawlik. W 13. minucie, przy stanie 7:4 dla Piotrcovii, o przerwę poprosiła zdenerwowana trenerka przyjezdnych Sabina Włodek. Przyniosło to efekt, gdyż jej podopieczne szybko odrobiły straty, a Piotrcovia zaczęła mylić się w ataku. Nie do powstrzymania była Marta Gęga, po której rzucie w 17. minucie był remis 8:8. Końcówka pierwszej połowy należała do lublinianek. Zeszły do szatni z prowadzeniem 15:12.

Pięć minut po przerwie fatalnie wyglądającej kontuzji doznała Agata Wypych. Rozgrywająca Piotrcovii niefortunnie upadła przy rzucie i już nie podniosła się z boiska. Cierpiąca zawodniczka zniesiona została z placu gry na noszach i odwieziona do szpitala. Zwichnęła rękę w łokciu i czeka ją długa przerwa.

Po tym zdarzeniu Piotrcovia nie podjęła już walki, a lublinianki wygrały spotkanie bez większego wysiłku. Gospodynie raziły nieskutecznością, rzucając w drugiej połowie tylko siedem bramek. Po meczu trener Michał Pastuszko zamknął się z zawodniczkami w szatni i przeprowadził długą rozmowę.

- Nie przypominam sobie takiej sytuacji. W czterech meczach nie wykorzystaliśmy czterdziestu stuprocentowych okazji do zdobycia bramek. Przez nieskuteczność przegrywamy mecz za meczem. Dziś gramy bardzo dobrze do 15. minuty, a później zespół traci głowę. To niezrozumiałe - mówił zdenerwowany szkoleniowiec.

MKS Piotrcovia – MKS Selgros Lublin 19:28 (12:15)

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Sobińska 1, Kucharska 2, Matyja, Osuch, Klonowska, Cieślak, Kopertowska 1, Wypych 5, Szafnicka 2, Ivanović 2/2, Jałoszewska 1, Despodovska 2, Dronzikowska 2, Pesel 1.