Vive Tauron - Gwardia. Starcie okupione kontuzjami. Vive rozgromiło Gwardię

W rozegranym awansem spotkaniu 6. kolejki PGNiG Superligi po jednostronnym starciu Vive Tauron Kielce pokonał Gwardię Opole 34:23.

Aneta Szypnicka-Staniec
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Nie było niespodzianki. Gwardia nie była w stanie postawić się szczypiornistom Vive Tauron Kielce i ani przez moment nie nawiązała z nimi wyrównanej walki. Żółto-biało-niebiescy już na początku meczu zbudowali wysoką przewagę i skutecznie zatrzymali zapędy swoich rywali.

Opolanie w pierwszej połowie tylko raz zdołali rzucić trzy bramki z rzędu i dzięki temu w 12. minucie udało im się zmniejszyć prowadzenie gospodarzy do jednego trafienia. Goście mieli nawet szansę na doprowadzenie do wyrównania, ale wtedy interwencją popisał się Filip Ivić, a jego koledzy z ataku zanotowali serię ośmiu trafień. Po takim ciosie podopieczni Rafała Kuptela nie byli w stanie się już podnieść.

Co prawda szkoleniowiec starał się interweniować, ale jego uwagi na niewiele się zdały. Gwardziści wyglądali na zdemotywowanych, a w tym czasie ich przeciwnicy robili, co chcieli. Po pierwszej połowie mistrzowie Polski prowadzili już 18:10, a swoją przewagę o dwa kolejne trafienia powiększyli już na początku drugiej części meczu.

W 40. minucie w bramce świetnie spisującego się Filipa Ivicia między słupkami kieleckiej bramki zastąpił Krzysztof Markowski, w szeregach gospodarzy przez moment zapanował chaos, a opolanie wykorzystali to rzucając cztery bramki z rzędu. To był jednak ostatni zryw. Goście walczyli ambitnie, ale nie mieli szans z utytułowanymi rywalami. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa szybko bowiem wrócili na odpowiednie tory i w błyskawicznym tempie ponownie przeistoczyli się w dobrze naoliwioną maszynę.

Chociaż wynik i gra obu drużyn w tym spotkaniu nie przejdzie do historii, zarówno kielczanie, jak i szczypiorniści z Opola nie zapamiętają go dobrze. W pierwszej połowie kontuzji śródręczna doznał Patryk Walczak, a w drugiej części starcia w przypadkowym zderzeniu ucierpiał Kamil Mokrzki.

Vive Tauron Kielce - KPR Gwardia Opole 34:23 (18:10)

Vive Tauron: Ivić, Markowski - Vujović, Walczak, Reichmann 3 (2/2), Kus, Aguinagalde 3, Bielecki 6 (1/1), Jachlewski 1, Strlek 5, Lijewski 2, Jurkiewicz 3, Paczkowski 3, Zorman, Bombac 3 (3/3), Djukić 5 (0/1).