KSSPR - MTS. Zespół z Końskich odniósł kolejne zwycięstwo

W meczu 6. kolejki I ligi drużyna KSSPR Końskie pokonała MTS Chrzanów 30:23. Dla drużyny gospodarzy jest to trzecie zwycięstwo w sezonie.

Joanna Chmara
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Piłka ręczna

Zawodnicy MTS-u Chrzanów już w pierwszych minutach meczu pozwolili drużynie z Końskich przejąć inicjatywę na boisku i wypracować sporą przewagę. Kiedy w dziewiątej minucie bramkę zdobył Przemysław Matyjasik tablica wyników pokazywała już 5:1.

Podopieczni Adama Piekarczyka nie potrafili powstrzymać ataków rywali, w szczególności najskuteczniejszego zawodnika spotkania Sebastiana Smołucha, któremu w ciągu całego spotkania aż osiem razy udało się umieścić piłkę w bramce drużyny z Chrzanowa. Do końca pierwszej połowy szczypiorniści KSSPR-u pokonali bramkarza gości 15 razy, tracąc jednocześnie tylko 8 bramek.

Drugą część spotkania po stronie MTS-u bardzo dobrze rozpoczęli Marcin Skoczylas i Kamil Kirsz, którzy szybko przeprowadzili kilka skutecznych ataków i zdołali zmniejszyć stratę do dwóch bramek.

W 40. minucie przebudzili się jednak zawodnicy z Końskich i zaczęli powiększać przewagę nad rywalami. Oprócz Sebastiana Smołucha bardzo dobrze w ataku grał między innymi Krzysztof Słonicki. Po jego bramce w 53. minucie KSSPR odzyskał siedmiopunktową przewagę z pierwszej połowy, a na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem - również dzięki trafieniu Słonickiego - powiększył ją do dziewięciu bramek.

W ostatnich sekundach meczu dwukrotnie do bramki drużyny z Końskich trafił jeszcze Dawid Skoczylas, ustanawiając wynik spotkania na 30:23.

KSSPR Końskie - MTS Chrzanów 30:23 (15:8)

KSSPR: Szot, Wnuk - Smołuch 8, Słonicki 5, Jamioł 3, Matyjasik 3, Napierała 2, Walewski 2, Jakubowski 2, Sękowski 1, Maleszak 1, Mastalerz 1, Gasin 1, Rutkowski 1, Pilarski.
Kary: 8 min. (Sękowski 6 min., Mastalerz 2 min.).
Karne:  4/7.

MTS: Gil, Górkowski 1, Wiatr - M. Skoczylas, Rola 4, Kirsz 4, Kowal 2, D. Skoczylas 2, Madeja 1, Stroński, Żydzik 1, Orlicki,  Sieczka, Wierzbic, Olszewik, Bogacz.
Kary: 18 min. (Sieczka, Stroński - po 4 min., Kowal, Olszewik, Orlicki, Kirsz, Bogacz - po 2 min.).