El. ME 2018, grupa 6: strzelecki festiwal Szwedów w starciu z Czarnogórą

W spotkaniu pierwszej kolejki grupy 6 eliminacji do mistrzostw Europy w 2018 roku, reprezentacja Szwecji nie dała szans Czarnogórze, triumfując 36:21.

Tomasz Rosiński
Niclas Ekberg w barwach reprezentacji Szwecji WP SportoweFakty / Damian Filipowski / Na zdjęciu: Niclas Ekberg w barwach reprezentacji Szwecji
Szwedzi wygrali dwa ostatnie starcia z Czarnogórcami i w czwartek chcieli podtrzymać dobrą passę, co im się udało.

Gospodarze od początku nadawali ton boiskowym wydarzeniom i w 10. minucie objęli prowadzenie 5:2. Raz za razem trafiał Jim Gottfridsson, którego do mogli zatrzymać przyjezdni.

Ekipa Trzech Koron grała agresywnie w defensywie i mogła wyprowadzać skuteczne kontrataki, które potrafił wykańczać skrzydłowy Niclas Ekberg (10:4). Szwecja już do zakończenia pierwszej połowy nie forsowała tempa i zeszła do szatni wygrywając 14:9.

Po zmianie stron szwedzki zespół wrzucił wyższy bieg i 45. minucie wypracował sobie dziesięć bramek przewagi (24:14). Walczyć z przeciwnikami starali się Vuko Borozan i Stefan Cavor, ale to było za mało na Szwedów.

W końcowym rozrachunku Jerry Tollbring oraz spółka pokonali kadrę Czarnogóry 36:21 i objęli prowadzenie w swojej grupie.

El. ME 2018, grupa 6:

Szwecja - Czarnogóra 36:21 (14:9)  Najwięcej bramek: dla Szwecji - Jim Gottfridsson 6, Niclas Ekberg i Jerry Tollbring - po 5; dla Czarnogóry - Vuko Borozan i Stefan Cavor - po 5, Vasko Sevaljević 4.