MMKS Jutrzenka - MKS AZS UMCS. Jutrzenka w końcu zaświeciła pełnym blaskiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MMKS Jutrzenka Płock /
Materiały prasowe / MMKS Jutrzenka Płock /

MMKS Jutrzenka Płock odniosła pierwsze zwycięstwo w tegorocznym sezonie I ligi piłkarek ręcznych. Ekipa beniaminka rozgrywek pokonała w 6. kolejce MKS AZS UMCS Lublin 24:22.

Wynik spotkania otworzyła najskuteczniejsza w ekipie z Płocka, Adrianna Warda - pewnie egzekwując rzut karny. Gospodynie dobrze broniły i dzięki temu szybko objęły kilkubramkowe prowadzenie. Z kolei MKS AZS UMCS raził nieskutecznością w ataku i już po 8 min. zrobiło się 4:1. Po chwili o czas poprosiła więc trenerka gości, Izabela Puchacz. Jej uwagi niewiele poskutkowały, bo po kolejnych trzech minutach było już 6:2 dla Jutrzenki. - Dziewczyny przespały początek pierwszej połowy - stwierdziła nadal kontuzjowana kapitan przyjezdnych, Monika Nóżka.

Lublinianki potrzebowały trochę czasu, by się podnieść. W 16 min. po rzucie Katarzyny Jarosz udało im się nieco zmniejszyć stratę (7:5). W tym momencie płocczanki znów zadały serię ciosów. Zdobyły trzy bramki z rzędu i na osiem minut przed przerwą miały ich pięć w zapasie.

MKS AZS UMCS miał poważne problemy z pokonaniem bramkarki gospodyń Anety Chodań. Do przerwy akademiczkom udało się jedynie minimalnie zmniejszyć stratę. - Kolejny raz pojawiły się błędy własne, i było ich zdecydowanie za dużo - powiedziała Nóżka.

Drugie trzydzieści minut zaczęło się od kolejnych dwóch trafień Jutrzenki. W odpowiedzi dwie bramki z rzędu Patrycji Szyszkowskiej pozwoliły nieco ostudzić zapędy miejscowych. Jednak zgodnie z "tradycją", po kolejnej serii goli ligowego beniaminka w 44 min. zrobiło się 19:12. Akademiczki popełniały mnóstwo błędów w ataku, a płocczanki bezlitośnie je wykorzystywały. - Niestety te straty odbiły nam się czkawką - żałowała bramkarka lublinianek.

Kolejny zryw ekipy z Koziego Grodu nieznacznie poprawił sytuację (20:17 w 48 min. po rzucie Agnieszki Blaszki). Jeszcze większy promień nadziei pojawił się na dziesięć minut przed końcem, kiedy to gospodynie grały w podwójnym osłabieniu. Dzięki temu podopieczne Izabeli Puchacz nadal były w grze.

W 56 min. lublinianki zbliżyły się w końcu do ekipy Jarosława Krzemińskiego zaledwie na dwa trafienia (23:21). Przez kolejne sto osiemdziesiąt sekund na parkiecie w Płocku nie padała bramka. W tym czasie golkiperka Jutrzenki dwa raz z rzędu zatrzymała skrzydłową studentek z Lublina, Jagodę Lasek. Dopiero w ostatniej minucie meczu Katarzyna Homonicka dołożyła kolejną bramkę dla gospodyń, pieczętując pierwsze w sezonie zwycięstwo płocczanek. Trafienie niejako na otarcie łez, zdobyła jeszcze obrotowa akademiczek, Karolina Wawrzonek.

- Szkoda kolejnego przegranego meczu. Drużynie należą się jednak brawa za walkę do końca, niestety nikt za to punktów nie daje - podsumowała Nóżka.

MMKS Jutrzenka Płock - MKS AZS UMCS Lublin 24:22 (13:9)

Jutrzenka: Chodań - Warda 8, Homonicka 4, Rędzińska 4, Dąbrowska 3, Bałdyga 2, Radzikowska 1, Stasiak 1, Pawłowska 1, Maruszewska. Karne: 4/6. Kary: 10 min. (Dąbrowska - 4 min., Homonicka, Radzikowska i Warda - po 2 min.).

MKS AZS UMCS: Gruszecka - Lasek 5, Szyszkowska 4, Markowicz 4, Jarosz 3, Wawrzonek 3, Blaszka 2, Kozak 1, Tatara, Wojdyło. Karne: 1/2. Kary: 8 min. (Jarosz - 4 min. Blaszka i Szyszkowska - po 2 min.).

Sędziowie: Adam Dejna (Gdańsk) i Szymon Pilarski (Władysławowo). Widzów: 170.

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jutrzenka zdoła w tym sezonie utrzymać się w I lidze?