Krzysztof Łyżwa: Zagraliśmy super spotkanie

Azoty Puławy nie dały szans Górnikowi Zabrze, zwyciężając 34:26 w meczu 10. kolejki Ligi Zawodowej. - W pełni zrealizowaliśmy założenia przedmeczowe - mówi Krzysztof Łyżwa.

Daniel Kordulski
Materiały prasowe / GRZEGORZ TRZPIL / KS AZOTY PUŁAWY

- W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze, zyskując przewagę dziewięciu bramek. Nasze założenie przed meczem było właśnie takie, by odskoczyć na kilka trafień i w drugiej części spokojnie kontrolować mecz. Nasze plany udało się w pełni zrealizować. Co prawda w końcówce trochę się rozluźniliśmy, ale w ogólnej ocenie zagraliśmy super spotkanie - podsumował rozgrywający Azotów.

Puławian czeka teraz istny maraton. Już w środę zagrają awansem mecz 11. kolejki z KPR-em RC Legionowo, by w sobotę w trzeciej rundzie Pucharu EHF zmierzyć się z Benfiką Lizbona. - Gramy teraz praktycznie co trzy dni ważne dla nas mecze. Musimy więc oszczędzać siły, dlatego w drugiej połowie, na parkiecie pojawili się zawodnicy z ławki. Dla podstawowych była zatem chwila potrzebnego odpoczynku - powiedział Łyżwa.

Mecz w Legionowie ma być dla puławian dobrym przetarciem, przed występem na arenie międzynarodowej. - Do zespołu wrócił nowy-stary trener Robert Lis. Wszystkim gra się tam ciężko, ale oczywiście chcemy przywieźć zwycięstwo - zapewnił reprezentacyjny rozgrywający.

Łyżwa powrócił też do przegranych spotkań eliminacji ME. - Niestety nie sprawdziły się nasze założenia. Chcieliśmy wygrać dwa mecze i mieć spokojne święta, ale stało się inaczej. Mecz z Rumunami był moim zdaniem ważniejszy i po tej porażce nasza sytuacja zrobiła się trochę nieciekawa. Oczywiście jest jeszcze szansa na awans, ale nie możemy już sobie pozwolić na żadną wpadkę.

Czy Krzysztof Łyżwa zostanie królem strzelców na koniec sezonu PGNiG Superligi?