Szwajcaria: trudna przeprawa Kadetten przed meczem z Orlen Wisłą

Kadetten Schaffhausen z Michałem Szybą w składzie odniosło w środę dziesiąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach ligi szwajcarskiej. Drużyna Polaka nie bez problemów wygrała z BSV Bern Muri 31:30. Szyba rzucił jedną bramkę.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Michał Szyba (z piłką) WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Michał Szyba (z piłką)

"Kadeci" szalę zwycięstwa nad siódmą w tabeli drużyną Bern Muri przechylili dopiero w ostatnich 180 sekundach spotkaniach, bo jeszcze w 57. minucie był remis 29:29. Decydujące bramki zdobyli najlepsi w zespole Gabor Csaszar i Andrija Pendić.

Węgierski playmaker rzucił w środę sześć goli, a Pendić zanotował o jedno trafienie więcej. W pierwszej połowie nie mogli jednak wiele zdziałać, bo Bern Muri świetnie rozpoczęło spotkanie i wykorzystywało każdy błąd Kadetten. W 7. minucie było już 7:2.

Przed przerwą drużyna Michała Szyby zmniejszyła straty do trzech goli (15:18), a dzięki świetnemu początkowi drugiej połowy, w 38. minucie objęła prowadzenie 20:18. Chwilę później Bern Muri doprowadziło do remisu i do wspomnianej 57. minuty trwała wyrównana walka.

Szyba rzucił w środę jedną bramkę. Polak oddał cztery rzuty, zanotował też jedną stratę. Kadetten jest liderem rozgrywek, ale mimo że w lidze wygrało 10 spotkań z rzędu, to forma drużyny nie jest w ostatnich dniach najwyższa.

W sobotę "Kadeci" podejmą Orlen Wisłę Płock w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W zeszły czwartek wicemistrzowie Polski wygrali ze Szwajcarami we własnej hali 33:26.