Francja: pięć bramek Pawła Podsiadły i cenne punkty USAM Nimes Gard

Paweł Podsiadło zdobył pięć bramek, a jego USAM Nimes Gard wygrało wyjazdowy mecz 9. kolejki ligi francuskiej z US Creteil HB (29:25). To piąty triumf drużyny polskiego rozgrywającego w sezonie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe

Dla Podsiadły środowy mecz w podparyskim Creteil był jednym z lepszych w sezonie. Polak był bardzo aktywny - oddał osiem rzutów z gry i trafił cztery razy. Skutecznie wykonał też jeden rzut karny.

Z pięcioma trafieniami Podsiadło był drugim strzelcem Nimes. Najwięcej bramek zdobył Islandczyk Snorri Stein Gudjonsson (siedem goli), ale bohaterem drużyny został bramkarz Remi Desbonnet, który zatrzymał aż 19 rzutów rywali. Francuz miał 45-procentową skuteczność interwencji (19/42) i dzięki niemu Nimes wygrało w Creteil mimo aż 16 zgubionych piłek.

Zespół Podsiadły kontrolował przebieg środowego meczu od samego startu. Po sześciu minutach gry Nimes wygrywało już 4:1, w ciągu kolejnego kwadransa powiększając przewagę do stanu 14:7. Creteil jeszcze przed przerwą ruszyło w pogoń, ale ani razu nie zbliżyło się do rywali na dystans jednej bramki.

To piąte zwycięstwo Nimes w rozgrywkach i zarazem pierwsza wygrana z Creteil od maja 2010 roku. Trzy ostatnie spotkania obu zespołów kończyły się remisami, a wcześniejsze dwa Creteil wygrało różnicą jednego trafienia.

Dzięki zwycięstwu Nimes awansowało na 6. miejsce w tabeli i ma tylko dwa punkty straty do pozycji dającej grę w europejskich pucharach. Liderem jest Paris Saint-Germain HB, które w środowym hicie pokonało Montpellier Agglomeration HB 31:25. Uwe Gensheimer i Nikola Karabatić zdobyli do spółki 17 bramek, a Thierry Omeyer miał 41 procent skuteczności interwencji (15/37). PSG nie straciło jeszcze w tym sezonie punktów w lidze.