KSSPR - Ostrovia. Fatalna seria przerwana. Punkty jadą do Ostrowa

Ostrovia Ostrów Wielkopolski z kompletem punktów. Zawodnicy Krzysztofa Przybylskiego w 12. kolejce grupy B I ligi ograli w Końskich KSSPR 25:24.

Marcin Górczyński

Jeszcze do niedawna Ostrovia Ostrów Wlkp. walczyła o miejsce w czołówce I ligi. Od 15 października zespół Krzysztofa Przybylskiego nie posmakował zwycięstwa. Po pięciu porażkach z rzędu ostrowianie przełamali się w Końskich.

Kluczem do sukcesu okazała się znakomita skuteczność Mariusza Kuśmierczyka, zdobywcy dziewięciu bramek (w tym bezbłędnie egzekwowane karne). Przewaga Ostrovii w 45 minucie sięgnęła pięciu trafień, ale chwila rozluźnienia w końcówce omal nie okazała się bardzo kosztowna. Piotr Gasin i Piotr Rutkowski dali w końcówce nadzieję na zdobycz punktową. Drugi z nich w 60 minucie wyrównał stan meczu (24:24), ale szalę zwycięstwa na korzyść ostrowian przechylił Kuśmierczyk, wykorzystując swój trzeci rzut karny w meczu.