KPR RC - Piotrkowianin. Przełęcz ocalonych

KPR RC Legionowo w czternastej kolejce PGNiG Superligi przegrał na własnym parkiecie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Gospodarze o punkty walczyli w dziewięcioosobowym składzie. Spotkania nie udało się przełożyć.

Kamil Kołsut
WP SportoweFakty / Grzegorz Jędrzejewski

Obie drużyny przystąpiły do meczu zdziesiątkowane, niczym armie po wielkiej bitwie. Podczas jesiennej kampanii większe straty ponieśli gospodarze. Z powodu kontuzji na parkiet nie mogli wyjść Antonio Pribanić, Paweł Gawęcki, Tomasz Mochocki, Kamil Ciok, Jakub Łucak oraz Mikołaj Krekora; po drugiej stronie parkietu zabrakło Marcina SchodowskiegoMarcina Tórza, Adama Pacześnego i Szymona Woynowskiego.

Trener Robert Lis miał związane ręce. W protokole pod nazwą jego zespołu pojawiło się dziewięć nazwisk. Akcje KPR-u RC rozprowadzał Wojciech Gumiński, na lewej połówce grał Michał Prątnicki, a walkę kolegów z ławki obserwowało dwóch skrzydłowych.

Legionowianie akcje budowali długo, opóźniając grę. Nie było mowy o bieganinie i szybkim środku. Gospodarze szukali podań na koło do Tomasza Kasprzaka oraz próbowali wypracowywać pozycje dla Witalija Titowa. Próby te często kończyły się stratami. Goście spokojnie punktowali rywali, w czym spory udział mieli Sebastian Iskra (dzień wcześniej urodziła mu się córka) i Stanisław Makowiejew. Różnica dzieląca obie drużyny sięgnęła nawet sześciu goli (17:11).

Nastroje w Arenie Legionowo były minorowe, z trybun spotkanie śledziło nieco ponad stu widzów. W przerwie wydawało się, że wielkich emocji na parkiecie już nie będzie. Goście za szybko uwierzyli jednak, że zwycięstwo mają w kieszeni.

Zawodnicy Piotrkowianina zaczęli popełniać proste błędy, drużynę Lisa napędzała zaś każda kolejna udana akcja. W bramkę wstrzelili się Titow i Gumiński, a najlepsze pół godziny w tym sezonie rozgrywał Damian Suliński. Prawoskrzydłowy zdobywał bramkę za bramkę; jakby tego było mało, już na początku pierwszej połowy czerwoną kartkę po faulu na nim dostał Roman Pożarek.

W ekipie gości pierwszoplanową postacią był Tomasz Mróz. Trzy najważniejsze piłki w drugiej połowie rozgrywający Piotrkowianina posyłali na lewe skrzydło, a 31-latek w chwilach próby się nie mylił.

Minutę przed końcem meczu do wyniki 31:32 mógł doprowadzić Kasprzak, ale świetną interwencją w sytuacji jeden na jednego popisał się grający dobry mecz Damian Procho. Piotrkowianin wytrzymał próbę nerwów. Finałową akcję golem zamknął Bartosz Nastaj.

KPR RC Legionowo - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:33 (11:17)

KPR: Stojković - Ignasiak 1, Prątnicki 4, Suliński 3, Kasprzak 7, Kowalik, Titow 6 (1/3), Brinovec 2, Gumiński 7 (2/3).