ME 2016. Polki za burtą, Serbki ze zwycięstwem w grupie

Rundę wstępną Mistrzostw Europy 2016 rozgrywanych w Szwecji zakończyły już szczypiornistki grup A i B. Wiadomością dnia dla polskich kibiców było odpadnięcie z turnieju Biało-Czerwonych.
Aneta Szypnicka
Materiały prasowe / ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE

Niewielu emocji dostarczyło spotkanie Hiszpanek ze Słowenkami. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego przystępowały z nożem na gardle - tylko wysokie zwycięstwo dawało im miejsce premiowane w następnej fazie turnieju, bowiem szczypiornistki z Bałkanów miały już na swoim koncie dwa punkty.

Reprezentantki Hiszpanii rozgromiły przeciwniczki i ani przez chwilę nie pozwoliły im myśleć, że są w stanie nawiązać wyrównaną walką. Starcie zakończyło się aż dwunastobramkową wygraną Hiszpanek.

Emocji z kolei nie brakowało w starciu gospodyń z Serbkami, a o wyniku zdecydowała bramka rzucona na trzy sekundy przed końcową syreną! Jej autorką była Kristina Liscevic i to jej mogły dziękować koleżanki, które dzięki remisowi do kolejnej rundy awansowały z pierwszej pozycji.

4. Słowenia 3 1 0 2 77:89 2

Nie tak wyobrażały sobie z pewnością imprezę w Szwecji reprezentantki Polski. W czwartek Biało-Czerwone poniosły trzecią porażkę na mistrzostwach i musiały pożegnać się z turniejem. Na pięć minut przed końcem meczu z Niemkami na tablicy wyników widniał jeszcze remis, ale to rywalki lepiej rozegrały ostatni fragment spotkania i to podopieczne Michaela Bieglera mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Powody do ogromnej radości miały także Holenderki, które po koszmarnej pierwszej połowie i fantastycznej drugiej części meczu zrewanżowały się Francuzkom za wyrzucenie z gry o olimpijskie złoto. Po nieprawodopodobnym pościgu Oranje wygrały z Trójkolorowymi 18:17.