SPR Stal - Orlen Wisła. Mielczanie rozbici. Żelazna defensywa wicemistrza Polski

W ramach 15. kolejki zmagań w PGNiG Superlidze Mężczyzn SPR Stal Mielec zmierzyła się przed własną publicznością z Orlen Wisłą Płock. Ekipa gospodarzy nie postraszyła wicemistrzów Polski i poniosła wysoką porażkę (20:34).

Małgorzata Boluk
Valentin Ghionea WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Valentin Ghionea
Zespół Nafciarzy zanotował wymarzony początek i po ośmiu minutach wygrywał w Mielcu sześć do jednego. To efekt świetnej defensywy, która zmuszała SPR Stal do błędów. Dodatkowo w bramce rozkręcał się Adam Morawski.

Mocna gra w obronie otwierała Orlen Wiśle szansę na łatwą zdobycz z kontry. W niedzielnym meczu w szeregach gości bardzo dobrze spisywały się skrzydła - Michał Daszek i Valentin Ghionea.

W 24. minucie rywalizacji po kolejnym skutecznym kontrataku drużyna wicemistrzów Polski prowadziła już różnicą dziewięciu bramek. To nie był koniec strzelaniny w wykonaniu przyjezdnych. Ekipa Czeczeńców wciąż nie mogła przebić się przez płocki mur i w końcówce pierwszej połowy traciła do przyjezdnych dwanaście trafień. W ostatnich sześćdziesięciu sekundach wszystkie oczy skierowane były skierowane jednak na Tomasza Wiśniewskiego. Golkiper rzucił z własnego pola dwie bramki z rzędu i wlał w serca swoich kolegów oraz kibiców odrobinę entuzjazmu.

W pierwszym kwadransie drugiej odsłony spotkania SPR Stal Mielec postawiła rywalom dużo trudniejsze warunki. Drużyna gospodarzy poprawiła skuteczność w ataku i nie pozwalała Orlen Wiśle na powiększenie dystansu.

Za to w ostatnich piętnastu minutach znów przypomniał o sobie Adam Morawski. Jego udane interwencje pomogły Nafciarzom zakończyć mecz z okazałą przewagą. To jednak nie do rąk bramkarza powędrowała nagroda MVP, a do równie skutecznego Michała Daszka.

SPR Stal Mielec - Orlen Wisła Płock 20:34 (8:18)

SPR: Lipka, Wiśniewski 2 - Krępa 2, Janyst, Wypych 3, Rusin, Kłoda 1, Kubisztal, Kyrylenko 3, Dementev 2, Krygowski 2, Chodara 1, Krupa 1.